Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze FC Barcelona i Realu MadrytGetty Images / Angel Martinez / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelona i Realu Madryt

Hotelarze proponują Wyspy Kanaryjskie jako miejsce do dokończenia La Liga

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Stowarzyszenie hotelu Ashotel na Wyspach Kanaryjskich wystosowało pismo do federacji oraz prezesa La Liga, proponując wyspy na miejsce, w których mogłyby zostać dokończone piłkarskie rozgrywki.

Wyspy Kanaryjskie, czyli Teneryfa, Gomera, Hierro i La Palma (bez Gran Canarii, Fuertaventury i Lanzarote) zostały zaoferowane Hiszpańskiemu Związkowi Piłki Nożnej oraz Javierowi Tebasowi, szefowi, jako idealne miejsce do dokończenia ligi.

Miałoby to być częściowe obejście pandemii, który wstrzymał rozgrywki w kraju mocno dotkniętym przez koronawirusa. Ashotel proponuje tu rozgrywki nie tylko Primera Division, ale także Segunda Division.

Jako główny argument wyboru tego miejsca Ashotel podaje oddalenie od Półwyspu Iberyjskiego i kontynentu, co stanowi czynnik izolacji. To właśnie częściowo chroni wyspy w rozprzestrzenianiu pandemii.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Piłkarze przeznaczyli fortunę na walkę z epidemią. "Ci wielcy stanęli na wysokości zadania"


Wyspy są bardzo atrakcyjne dla turystów, w ubiegłym roku odwiedziło je 15 milionów osób. Jest wysoko rozwinięte hotelarstwo i wszyscy są przyzwyczajeni do obsługi wielu osób, w tym także drużyn sportowych. Przy okazji ożywiłoby to sektor turystyki na wyspach, a także otwarcie obiektów noclegowych, które od 27 marca są zamknięte.

Stowarzyszenie hotelarzy dodaje, że poziom infrastruktury sportowej jest zadowalający. Ośrodki będą mogły przyjąć sportowców i pomóc im w przygotowaniu formy.

W razie problemów Wyspy Kanaryjskie dysponują dwoma tysiącami miejsc w prywatnych szpitalach. Gdyby hiszpańska federacja była zainteresowana, to pozostałe wyspy pewnie dołączyłyby do inicjatywy.

Aktualnie w Primera Division nie występuje żaden zespół z Wysp Kanaryjskich. Byłaby to więc całkiem ciekawa inicjatywa w tym regionie.

Czytaj też:
Włoskie media: Juventus sprzeda Wojciecha Szczęsnego, jeśli pojawi się dobra oferta
Koronawirus wpłynął na wartość piłkarzy. Spadła wycena Roberta Lewandowskiego

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy uważasz za dobry pomysł przeniesienie rozgrywek La Liga na Wyspy Kanaryjskie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL