Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Luca KilianGetty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Luca Kilian

Koronawirus. Luca Kilian przestrzega przed przedwczesnym wznawianiem Bundesligi

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Luca Kilian z SC Paderborn ostrzega przed przedwczesnym kontynuowaniem obecnego sezonu Bundesligi w dobie pandemii koronawirusa. Piłkarz był zakażony COVID-19 i ciężko znosił chorobę.

- Oczywiście byłoby to bardzo miłe dla nas, graczy i kibiców - nawet jeśli na razie mecze musiałyby się odbywać bez widza - powiedział Luca Kilian w wywiadzie na stronie internetowej niemieckiego związku piłki nożnej. 

Jednocześnie 20-latek apeluje, aby powrót na boiska nie został ogłoszony pochopnie. - Powinniśmy grać ponownie tylko wtedy, gdy będzie można uniknąć niebezpieczeństwa. Z tą chorobą nie ma żartów, mogę powiedzieć to z własnego doświadczenia - dodał piłkarz SC Paderborn 07.

Jak na razie Bundesliga została zawieszona do 30 kwietnia. 13 marca Kilian został pierwszym piłkarzem najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech, u którego stwierdzono obecność COVID-19. Obrońca młodzieżowej reprezentacji Niemiec został poddany dwutygodniowej kwarantannie wraz z rodzicami w Dortmundzie.

- Jestem sportowcem i sprawny fizycznie, a jednak było mi naprawdę ciężko. Dlatego chciałbym zaapelować do wszystkich: poważnie podchodźmy do zarządzeń polityków i lekarzy! Zachowajcie dystans, zwracajcie uwagę na higienę i zachowajcie szczególną ostrożność! - dodał.

Czytaj też:
Włoskie media: Juventus sprzeda Wojciecha Szczęsnego, jeśli pojawi się dobra oferta
Koronawirus wpłynął na wartość piłkarzy. Spadła wycena Roberta Lewandowskiego

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Piłkarze przeznaczyli fortunę na walkę z epidemią. "Ci wielcy stanęli na wysokości zadania"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy Bundesliga zostanie wznowiona w maju?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL