Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Premier League Wśród nich Harry Maguire i Jordan HendersonGetty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: piłkarze Premier League. Wśród nich Harry Maguire i Jordan Henderson

Koronawirus. Piłkarze Premier League przekażą 4 miliony funtów na walkę z pandemią

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Kapitanowie klubów z Premier League utworzyli fundusz na rzecz walki z koronawirusem. W wyniku tego aż 4 miliony funtów zostaną przekazane na brytyjską służbę zdrowia.

20 kapitanów zespołów Premier League dowodzonych przez Jordana Hendersona z Liverpoolu i Harry'ego Maguire'a z Manchesteru United zdecydowała się opracować wspólny plan działania i po czterech dniach rozmów zdecydowano o przekazaniu kwoty 4 milionów na walkę z kryzysem wywołanym pandemią COVID-19. 

Słowa uznania dla gestu piłkarzy wyraził sekretarz zdrowia Matt Hancock, który wcześniej apelował do nich, aby zaangażowali się w pomoc. 

Fundusz "Gracze Razem" spotkał się z uznaniem byłych gwiazd ligi angielskiej - Gary'ego Linekera i Rio Ferdinanda. - Piłkarze robią wszystko, co w ich mocy, by pomóc. Jestem dumny z naszych graczy - napisał na Twitterze Lineker. 

"Po szeroko zakrojonych rozmowach między ogromną liczbą piłkarzy ze wszystkich klubów Premier League, stworzyliśmy własną inicjatywę o nazwie #GraczeRazem. Współpracujemy z brytyjskim systemem opieki zdrowotnej, aby pomóc im w szybkim i wydajnym generowaniu i dystrybucji funduszy" - można przeczytać w oficjalnym komunikacie akcji, cytowanym przez "The Sun". 

Kwoty przekazane przez piłkarzy na fundusz są anonimowe, co wynika z faktu, że każda z wpłat jest inna i zależy od wielkości wynagrodzenia.

Czytaj też:
Włoskie media: Juventus sprzeda Wojciecha Szczęsnego, jeśli pojawi się dobra oferta
Koronawirus wpłynął na wartość piłkarzy. Spadła wycena Roberta Lewandowskiego

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Piłkarze przeznaczyli fortunę na walkę z epidemią. "Ci wielcy stanęli na wysokości zadania"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL