Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Wojciech SzczęsnyGetty Images / Filippo Alfero - Juventus FC / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny

Serie A. Wojciech Szczęsny: Cristiano Ronaldo jest maszyną, Robert Lewandowski jest bardziej zrelaksowany

Maciej Kmita
Maciej Kmita
- Cristiano Ronaldo jest bardziej sfokusowany na pracę. Jest maszyną. "Lewy" jest trochę bardziej zrelaksowany - porównuje Wojciech Szczęsny, który z Portugalczykiem dzieli szatnię Juventusu Turyn, a Roberta Lewandowskiego zna z drużyny narodowej.

Wojciech Szczęsny był w czwartek gościem programu "Eleven Call Live" w stacji Eleven Sports. Jedno z pytań prowadzącego studio Mateusza Święcickiego dotyczyło porównania Cristiano Ronaldo i Roberta Lewandowskiego. Obaj są powszechnie znani ze swojego etosu pracy, ale który na co dzień wykonuje cięższą pracę?

- Jak nie odpowiem, to źle - odparł Szczęsny z uśmiechem, dodając: - Myślę, że Cristiano jest bardziej sfokusowany na pracę. Zero żartów, zero śmieszków przed i na treningu. Jest maszyną. "Lewy" jest trochę bardziej zrelaksowany. Nie porównuję, kto bardziej pracuje, ale kto ma obsesję na punkcie tej pracy. To na pewno Cristiano.

Wątek Portugalczyk miał swoją kontynuację. Cały świat zna Ronaldo-egoistę, a czy pięciokrotny laureat Złotej Piłki "France Football" ma też inną, bardziej przyjazną twarz?

ZOBACZ WIDEO: Jak piłka nożna będzie wyglądać po epidemii koronawirusa? "To bardzo poważnie zachwieje klubami"

- Cristiano ma twarz egoisty na boisku i uważam, że ta twarz sprawia, że jest jednym z najlepszych zawodników w historii piłki nożnej. Nawet bym powiedział, że to obsesja niż egoizm. To jest wymaganie od siebie i od kolegów absolutnego maksimum - odpowiedział Szczęsny.

- To czasem sprawia, że wygląda na sfrustrowanego i przez to wychodzi na egoistę. A to po prostu obsesja wygrywania, obsesja bycia najlepszym i wymaganie od innych, żeby mu w tym pomagali. Byłoby niezdrowe, gdyby w zespole byłoby sześciu, siedmiu czy dziesięciu ludzi z takim charakterem, ale jeden, który tak bardzo pcha innych do bycia lepszymi, jest pozytywne - dodał bramkarz reprezentacji Polski.

- Cristiano jest pierwszym piłkarzem, którego spotkałem, którego obsesja budzi respekt i trochę strach. Nie było sytuacji, w której kogoś by op***, ale czuć tę presję. Wcześniej nikogo takiego nie spotkałem. Cristiano ma też tę drugą twarz. Kiedy jesteśmy w szatni, na zgrupowaniach i sobie żartujemy, to jest jednym z nas i niczym się nie różni - zastrzegł Szczęsny.

A na pytanie o to, czy chciałby zobaczyć Lewandowskiego w Juventusie, odparł: - Oczywiście, życzyłbym sobie i jemu, żeby trafił do Juventusu. Na pewno byłby to kolejny wielki ruch dla włoskiej piłki.

Bundesligę możesz oglądać na kanałach Eleven Sports w WP Pilot

Którego piłkarza lubisz bardziej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

 • Stevie Wonder Zgłoś
  Po prostu Ronaldo czuje obowiązek, odpowiedzialność i przekonanie o swoich umiejętnościach, a Drewniak - no cóż jak mu wyłożą to dopchnie, strzelać nie musi (jest 10 winnych). Taki
  Czytaj całość
  light chłopaczek, co mu tam.
  • Jan Kozietulski Zgłoś
   32-letni biznesmen pracujący w krótkich spodniach i pomarańczowych butach, z tendencją do publicznego ściągania koszuli i osuwania przepoconych majtek (finał pucharu Niemiec 2019), a
   Czytaj całość
   teraz jeszcze klaun/dresiarz . Na pewno żałosny osobnik molestujący z każdego kąta Internetu normalnych ludzi. Czyli Bobek lewaty[...]a.I jak pararedaktorek chce porównywac parapiłkarzyka z piłkarzem Ronaldo?
   • Alfer 2015 Zgłoś
    ...tak mi się przypomniały słowa kpt.ż.w. Mamerta Stankiewicza : " Znaczy, każdy swe obowiązki musi wykonywać PORZĄDNIE. Ci, którzy nie wykonują ich jak mogą NAJLEPIEJ - to
    Czytaj całość
    znaczy na ile ich stać fizycznie i duchowo - niszczą sami siebie"...
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL