Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kylian MbappeGetty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: Kylian Mbappe

Ligue 1. Paris Saint-Germain przekonał piłkarzy do obniżek pensji. Mbappe i Neymar stracą 50 procent zarobków

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Nie o 10 ani 20 procent, ale o 50 zostały obniżone pensje w Paris Saint-Germain. Według francuskich mediów, negocjacje zostały już zakończone.

Rozgrywki Ligue 1 zostały przerwane z powodu pandemii koronawirusa, podobnie zresztą jak praktycznie wszędzie na świecie. Kluby rozpoczęły negocjacje z zawodnikami w kwestii obniżenia ich wynagrodzeń, co ma złagodzić kryzys, kiedy liga nie funkcjonuje.

W Realu Madryt obniżono pensje o 10-20 procent, tymczasem w Paris Saint-Germain zawodnicy nie otrzymają połowy swoich pensji. Według "Le Parisien" negocjacje już zakończono, a klub zaoszczędzi kilka milionów euro na kontraktach takich gwiazd jak Kylian Mbappe czy Neymar.

PSG szacuje straty na poziomie 300 milionów euro z powodu koronawirusa. Władze na same pensje wydają około 371 milionów euro. Najwięcej zarabia Neymar (37 milionów euro netto). Ten ruch i obniżenie pensji o połowę może zniechęcić piłkarzy do pozostania w paryskim klubie i przedłużeniu kontraktów.

Chodzi tu głównie o Neymara, którego kusi FC Barcelona, a także o Kyliana Mbappe, o którym mówi się w kontekście Realu Madryt. Hiszpanie stwierdzili, że w 2021 roku będzie ich głównym celem transferowym.

Czytaj też:
Od Daewoo do najdroższego modelu Porsche. Zobacz samochody Roberta Lewandowskiego
Transfery. Arkadiusz Milik łączony z Manchesterem United. Atutem niższa cena

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Piłkarze przeznaczyli fortunę na walkę z epidemią. "Ci wielcy stanęli na wysokości zadania"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy PSG powinno zatrzymać Mbappe?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL