Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Manekiny na stadionie Dynama BrześćYouTube / Dynamo Brest / Manekiny na stadionie Dynama Brześć

Koronawirus. Manekiny zamiast kibiców. Niecodzienna akcja Dynama Brześć

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Władze białoruskiego Dynama Brześć zaoferowały wirtualne wejściówki kibicom z całego świata. Na trybunach jest coraz więcej manekinów z podobiznami fanów.

Kibice futbolu na Białorusi nawołują do bojkotu meczów ligowych z powodu pandemii koronawirusa. Na trybunach jest coraz mniej fanów. Nietypowy sposób na zapełnienie stadionu znaleźli działacze Dynama Brześć.

Dzięki uruchomieniu w sieci sprzedaży wirtualnych biletów każdy sympatyk piłki nożnej z całego świata może "zasiąść" na obiekcie w Brześciu. Klub drukuje bowiem twarz nabywcy wejściówki i nakleja ją na manekina, który potem trafia na widownię. Zysk z akcji ma być przeznaczony na walkę z koronawirusem.

Pierwsze manekiny na trybunach pojawiły się podczas meczu Dynama w Pucharze Białorusi z Szachtiorem Soligorsk (2:0). "Nasi fani z całego świata wydają się być szczęśliwi. Dziękujemy za wasze wsparcie" - podsumowano na klubowym profilu na Twitterze.

Po 3 kolejkach ligowych Dynamo Brześć z 4 pkt. zajmuje 10. miejsce w tabeli z bilansem spotkań: 1 zwycięstwo, 1 remis i 1 porażka.


Zobacz:
Koronawirus. Daniel Kaniewski: Piłkarze robią co mogą. Do jednego przyjechała policja
Koronawirus. Marek Zub: Na Białorusi wszystko jest "pod kontrolą"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL