Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Pep Guardiola Reuters / Andrew Couldridge / Na zdjęciu: Pep Guardiola

Koronawirus. Mikel Arteta składa kondolencje Guardioli. "Bał się o rodziców"

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
6 kwietnia świat obiegła smutna wiadomość. Z powodu koronawirusa zmarła Dolors Sala - matka Pepa Guardioli. Mikel Arteta zdradza, że Katalończyk obawiał się o zdrowie rodziców.

W poniedziałek wieczorem, w wieku 82 lat zmarła Dolors Sala Carrio - matka Pepa Guardioli. Mikel Arteta, były asystent Katalończyka, a aktualnie szkoleniowiec Arsenalu zdradza, że Guardiola już wcześniej obawiał się o zdrowie swoich najbliższych.

- Byłem z nim w kontakcie. Bał się o swoich rodziców, ponieważ byli już w podeszłym wieku. Starali się izolować - powiedział Mikel Arteta w rozmowie ze Sky Sports. 

Arteta przez 3,5 roku pełnił funkcję asystenta w prowadzonym przez Guardiolę Manchesterze City. Obaj panowie na co dzień są bliskimi przyjaciółmi. 

- To bardzo smutna wiadomość. Znałem jego rodzinę bardzo dobrze. Przesyłam moje kondolencje i mam nadzieję, że przejdą przez to wszystko razem - powiedział Arteta. 

Kondolencje składali również wszyscy najwięksi w futbolu. "Real Madryt głęboko ubolewa nad śmiercią Dolors Sala Carrio, matki Pepa Guardioli. Nasz klub pragnie złożyć kondolencje jej rodzinie i bliskim" - napisał na Twitterze madrycki klub. Dodatkowo, obok herbu pojawił się kir.

Czytaj także:
Piłka nożna. Szykuje się duży transfer. Chelsea może sprzedać N'Golo Kante
Koronawirus. Wojciech Szczęsny o cięciach w Juventusie Turyn. "Nie było negocjacji i wojny"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL