Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Grzegorz Krychowiak instruuje Polaków Facebook / Grzegorz Krychowiak instruuje Polaków

PZPN szkoli piłkarzy, jak walczyć z wirusem

Mateusz Skwierawski
Mateusz Skwierawski
- Chcemy, żeby piłkarze byli dobrze zabezpieczeni przed koronawirusem - mówi Jakub Kwiatkowski, rzecznik reprezentacji. PZPN szkoli piłkarzy, jak walczyć z pandemią.

Grzegorz Krychowiak opublikował w swoich mediach społecznościowych film instruktażowy, jak poprawnie zdejmować rękawiczki i maskę. Od czwartku 16 kwietnia w Polsce będzie obowiązek noszenia ich w miejscach publicznych. Za akcją pomocnika Lokomotiwu Moskwa stoi Jakub Kwiatkowski.

- Otrzymaliśmy wytyczne, jak we właściwy sposób obchodzić się z rękawiczkami oraz maską i zależało nam, by przekazać te informacje kibicom i reszcie społeczeństwa - mówi nam rzecznik kadry. - Grzegorz jest zawsze chętny do różnego rodzaju inicjatyw, nie musiałem go namawiać. Przesłałem mu filmik instruktażowy, by podzielił się wskazówkami z innymi. Dzięki temu zobaczyło to szerokie grono odbiorców - tłumaczy Kwiatkowski.

PZPN ma w planach więcej takich inicjatyw. - Im więcej, tym lepiej. Tego typu akcje przypominają, że dbanie o zdrowie swoje i innych jest bardzo ważne. W przyszłości planujemy jeszcze kilka podobnych akcji - mówi Kwiatkowski.

Przez pandemię koronawirusa niemal wszystkie rozgrywki sportowe na świecie zostały zawieszone. Zawodnicy trenują indywidualnie, często we własnych mieszkaniach. Oczywiście są wyjątki, jak na Białorusi - tam rozgrywki są kontynuowane. W Szwecji piłkarze trenują całymi drużynami. Grają też ligi między innymi na Tajwanie i Tadżykistanie. To jednak nieliczne przykłady. 

Krychowiak jest kolejnym polskim piłkarzem, który publicznie apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności. Wcześniej zrobił to Wojciech Szczęsny publikując na swoim Instagramie zdjęcie w maseczce.

Koronawirus. Joachim Marx: Wydawało mi się, że nie ma mnie już na ziemi

Koronawirus. Grzegorz Krychowiak instruuje Polaków. Pokazał, jak ściągnąć rękawiczki i maseczkę

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy rozgrywki piłkarskie powinny być w tym sezonie odwołane?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL