Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Karol Świderski Newspix / Na zdjęciu: Karol Świderski

Grecja. PAOK Saloniki i Xanthi ukarane przez federację. Klub Karola Świderskiego straci siedem punktów

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Odpowiednio 7 i 12 punktów stracą PAOK Saloniki oraz Xanthi - tę decyzję zatwierdziła we wtorek grecka federacja. Tym samym zespół Karola Świderskiego praktycznie stracił szansę na mistrzostwo kraju.

Już przed kilkoma tygodniami informowano, że PAOK Saloniki może nawet zostać zdegradowany z rozgrywek greckiej Super League. Olympiakos Pireus oskarżył Ivana Savvidisa - właściciela PAOK-u, o udziały w walczącym o utrzymanie Xanthi.

W marcu ogłoszono, że oba kluby zostaną ukarane. Te odwołały się od decyzji, komisja podtrzymała jednak nałożone kary. We wtorek oficjalnie przekazano, że PAOK będzie miał odjętych 7, a Xanthi aż 12 punktów.

Dla zespołu Karola Świderskiego oznacza to praktycznie pożegnanie z walką o mistrzostwo. W tym momencie jego klub ma już nie 7, a 14 "oczek" straty do prowadzącego Olympiakosu. Xanthi natomiast spadło na 12. miejsce.

Przedstawiciele klubu z Salonik ogłosili, że zamierzają skierować sprawę do Trybunału Arbitrażowego w Lozannie, o czym poinformowało "L'Equipe". Warto dodać, że z reguły tego typu sytuacje karane są degradacją, ale w tym przypadku o złagodzenie wyroku zaapelował rząd.

Czytaj także:
Kazimierz Moskal: Rezygnacja z części wynagrodzeń nie załatwi wszystkiego
Bundesliga. Claudio Pizarro może wrócić do Bayernu. W nowej roli

ZOBACZ WIDEO: Nasz dziennikarz na pierwszym froncie walki z koronawirusem. "To staje się rutyną"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL