Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Karim Benzema Getty Images / Juan Manuel Serrano Arce / Na zdjęciu: Karim Benzema

Transfery. Karim Benzema zapowiedział, że powróci do Olympique Lyon

Marcin Borciuch
Marcin Borciuch
Karim Benzema przyznał, że nie wyklucza na koniec kariery lub po jej zakończeniu powrotu do Olympique Lyon. W wywiadzie dla telewizji francuskiego klubu opowiedział, jak widzi swoją przyszłość.

Karim Benzema opuścił Olympique Lyon latem 2009 r. Wtedy przeszedł do Realu Madryt za 35 mln euro. Napastnik nie wyklucza jednak, że może wrócić Francji.

- Powrót do Lyonu? Często dostaję to pytanie. Ludzie wiedzą, jak bardzo związany jestem z Lyonem. Także dzięki temu klubowi jestem dzisiaj w tym miejscu. Teraz powrót jest niemożliwy, bo moim zdaniem jestem w najlepszym klubie na świecie i ciągle mam tu wiele do zrobienia. [...] Nie zamykam tych drzwi, ale nie zrobię tego teraz. Na końcu na pewno wrócę do Lyonu, czy to jako zawodnik, czy jako ktoś inny - powiedział w programie OL Night System dla klubowej telewizji Olympique Lyon.

Benzema w grudniu skończy 33 lata. Przyznał jednak, że daleko mu do zakończenia kariery. Tym bardziej, jeśli w ostatnich sezonach czuł się w dobrej formie.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Piłkarze przeznaczyli fortunę na walkę z epidemią. "Ci wielcy stanęli na wysokości zadania"

- Często mówimy w przypadku 30-, 31- czy 32-latka, że to dla niego koniec kariery. Jednak w ostatnich dwóch sezonach byłem w świetnej formie fizycznej i mentalnej. Nie mam problemów fizycznych, mogę rozgrywać serie meczów z rzędu i mogę grać dalej. Nie jest to początek kariery, ale ciągle mam przed sobą dobre lata - mówił.

- Wszystko siedzi w głowie, trzeba być mocnym mentalnie. Dla mnie nic nie było łatwe. Teraz ciągle każdy trening i każdy mecz są dla mnie ważne. Ciągle chcę pokazywać, co potrafię - dodał.

Piłkarz stwierdził też, że dużo bardziej ceni sobie życie w Lyonie niż w Madrycie. We Francji ma rodzinę, przyjaciół oraz więcej spokoju.

- Gdy przyjadę do Lyonu, pojadę do mamy, nawet jeśli ciągle mam tam swoje mieszkanie. Gdy wracam, lubię odwiedzić mamę i całą rodzinę. Wtedy też wychodzę, by zobaczyć się z przyjaciółmi. Ostatni raz byłem też na Stade Gerland. W Lyonie na ulicach jestem zaczepiany rzadziej niż w Madrycie. Lubię zostać na swoim osiedlu, ludzie są tam spokojni. W Madrycie za bardzo nie mogę spacerować i rzadko wychodzę - wyznał.

Karim Benzema ma ważny kontrakt z Realem Madryt do końca czerwca 2022 r.

Czytaj też:
Real Madryt nie boi się kryzysu
Zidane wściekły na swoich piłkarzy


Rozgrywki La Ligi możesz oglądać w WP Pilot

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL