Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Euro 2020 z powodu koronawirusa przełożono na 2021 rok Getty Images / Sergei Mikhailichenko/SOPA Images/LightRocket / Euro 2020 z powodu koronawirusa przełożono na 2021 rok

Euro w 2021 r. zagrożone? WHO twierdzi, że UEFA powinna odwołać rozgrywki na 1,5 roku

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Podczas specjalnej telekonferencji, w której brali udział przedstawiciele Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz UEFA, padła rekomendacja, aby zatrzymać międzynarodowe rozgrywki aż do końca 2021 roku!

Wydawało się, że przeniesienie piłkarskich mistrzostw Europy - z 2020 na 2021 rok - rozwiąże problem z organizacją jednej z najważniejszych imprez sportowych w światowym kalendarzu. Pojawiły się jednak przecieki, że Euro 2021 jest również... zagrożone.

Podczas zeszłotygodniowej telekonferencji (odbyła się w czwartek, 16.04.) przedstawiciele UEFA mieli usłyszeć od specjalistów ze Światowej Organizacji Zdrowia, że powinni zawiesić wszelkie międzynarodowe rozgrywki na Starym Kontynencie aż do końca 2021 roku. 

Taka rekomendacja została poprzedzona dwoma wystąpieniami wirusologów, którzy przekonywali, że pandemia koronawirusa nie zakończy się szybko, a kolejne fale mogą wrócić ze zdwojoną siłą zarówno jesienią 2020, jak i wiosną oraz latem 2021. 

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Na podstawie ich wniosków oraz symulacji komputerowych pokazujących liczbę zakażonych i zmarłych w poszczególnych krajach Europy, WHO poprosiło szefów UEFA o zastanowienie się nad takim rozwiązaniem. Poprosiło, bowiem Światowa Organizacja Zdrowia nie ma żadnego wpływu na decyzje, które podejmują piłkarskie władze.

Firma konsultingowa KPMG oszacowała, że brak zakończenia w pięciu największych ligach Europy (Anglia, Niemcy, Hiszpania, Włochy i Francja) spowoduje stratę w wysokości 4,1 miliarda euro. Aż trudno sobie wyobrazić, ile kosztowałoby odwołanie rozgrywek pucharowych oraz międzynarodowych (m.in. mistrzostw Europy) na 1,5 roku.

W najbliższy czwartek (23.04.) UEFA - po zebraniu Komitetu Wykonawczego - ma przedstawić oficjalnie informacje na temat przyszłości rozgrywek piłkarskich w Europie (TUTAJ znajdziesz więcej szczegółów >>).

Czytaj więcej: Co z Ligą Mistrzów i Ligą Europy? Maciej Sawicki zdradził najnowsze ustalenia >>

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy wyobrażasz sobie brak rozgrywek piłkarskich aż do końca 2021?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

 • Katon el Gordo Zgłoś
  PYTANIE ANKIETY POWALA: Czy wyobrażasz sobie brak rozgrywek piłkarskich aż do końca 2021?
  • Emil Dworniczak Zgłoś
   Who sie kompromituje całkowicie się nie sprawdzili. Obejrzałem ich konferencje w tym tygodniu aż mnie głowa bolała od głupoty. Możecie mi nie wierzyć ale autentycznie powiedzieli że
   Czytaj całość
   na walkę z koronawirusem jest aborcja bo mniej dzieci sie urodzi to mniej się zarazi . Według WHO morderstwo jest ok bo będzie mniej ludzi przez co mniej się zarazi.
   • KoronaMKS Zgłoś
    Niestety wszystko na to wskazuje że Euro będzie trzeba definitywnie odwołać, gdyż do czerwca 2021 nie ma możliwości by się zakończył cały sezon 2020/21.
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL