Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Cesc FabregasGetty Images / Tim Clayton/Corbis / Na zdjęciu: Cesc Fabregas

Koronawirus. Sam zaproponował obniżenie pensji. Szlachetny gest Cesca Fabregasa

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Cesc Fabregas jest gotów oddać 30 procent swojej pensji w AS Monaco, żeby pomóc klubowi w dobie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa.

Cesc Fabregas sam zaproponował AS Monaco obniżenie swojej pensji - dowiedział się "The Telegraph". Hiszpański piłkarz zaoferował pomoc w odpowiedzi na sytuację kryzysową w klubach piłkarskich, które z powodu pandemii koronawirusa są zmuszone obcinać wynagrodzenia swoich pracowników.

32-letni Fabregas zgodził się na 30-procentową obniżkę przez najbliższe cztery miesiące. Ponadto, pomocnik poddał pomysł, by odroczyć pozostałą część wypłaty do czasu, kiedy klub Ligue 1 upora się z kryzysem.   

Jak obliczono, gest Fabregasa pozwoliłby zaoszczędzić działaczom klubu z Monako kwotę ponad 2 mln funtów. Na tym jednak nie koniec. Mistrz świata z Hiszpanią w 2010 r. wyraził też chęć dopłacenia różnicy do pełnych pensji pracownikom klubu, którzy za ostatni miesiąc otrzymali mniejsze pieniądze.

Kilka dni temu w mediach pojawiła się informacja, że Fabregas bardzo niepokoi się o swoją prababcię, która mieszka w domu seniora w Arenys de Mar. 95-latka znajduje się w grupie pensjonariuszy zakażonych koronawirusem. Piłkarz wsparł finansowo placówkę i zaoferował pomoc w przeniesieniu osób zdrowych do pobliskiego hotelu.

Zobacz:
La Liga. Prywatne rozmowy Fabregasa z Messim. Argentyńczyk ma jasny plan

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus przewartościował piłkarskie kontrakty. "Futbol jest przepłacony, ale to prawo rynku"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL