Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Herbin Getty Images / Na zdjęciu: Robert Herbin

Nie żyje Robert Herbin, były francuski piłkarz i trener

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Zmarł Robert Herbin, który był francuskim piłkarzem i trenerem. Prowadził między innymi AS Saint-Etienne, z którym święcił wiele sukcesów.

Jak podaje portal lemonde.fr, Robert Herbin miał problemy z sercem i płucami. Hospitalizowano go od soboty. Niestety, w poniedziałek służby medyczne przegrały walkę o jego życie. Zmarł w wieku 81 lat. 

Herbin całą karierę piłkarską spędził w jednym klubie - był związany z AS Saint-Etienne. W barwach tej drużyny debiutował w sezonie 1957/1958. W sumie wystąpił w niej 413 razy. Grał na pozycji napastnika. Podczas kariery seniorskiej zdobył 89 bramek. Do jego najważniejszych osiągnięć można zaliczyć pięć tytułów mistrza kraju i trzy wygrane finały Pucharu Francji.

Po tym, jak postanowił skończyć z grą w piłkę nożną, został szkoleniowcem. Pracował m.in. w Olympique Lyon, Al-Nassr, Red Star 93 czy AS Saint-Etienne. To właśnie z tym ostatnim klubem osiągał najwięcej sukcesów.

Robert Herbin doprowadził AS Saint-Etienne do finału Pucharu Europy Mistrzów Klubowych (aktualnie Liga Mistrzów) w 1976 roku. Jego podopieczni przegrali wówczas z Bayernem Monachium 0:1. Ponadto za czasów pracy w tym klubie czterokrotnie inkasował tytuł mistrza Francji, a także trzy razy wygrywał Puchar Francji.

Czytaj także:
Właściciele siłowni i klubów fitness będą manifestować. Chcą już otworzyć swoje biznesy

Koniec sezonu we Francji. Padł możliwy termin powrotu do gry

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL