Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Widzewa Łódź WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: piłkarze Widzewa Łódź

Widzew Łódź chce powiększyć stadion. Jest plan rozbudowy obiektu

Marcin Borciuch
Marcin Borciuch
Władze Widzewa Łódź planują powiększyć pojemność stadionu przy al. Piłsudskiego. Łącznie zostanie dołożonych co najmniej kilka tysięcy miejsc siedzących. Poznaliśmy plan rozbudowy obiektu.

Obecna pojemność stadionu Widzewa Łódź wynosi 18 018 miejsc. Władze klubu chcą jednak powiększyć obiekt. Plan podzielono na kilka etapów. Pierwsza część rozbudowy będzie dość skromna - pojawi się 500 nowych miejsc.

- Zdecydowaliśmy się, a nawet zostaliśmy zobowiązani przez Stowarzyszenie RTS, do wykonania pewnego ruchu w kwestii rozbudowy. Wybraliśmy pierwszy wariant powiększenia pojemności, który oczywiście nie wyklucza kolejnych. Zakłada on dodatkowych 500 miejsc, które powstałyby w dolnych rzędach przy murawie. Chcielibyśmy go sfinansować jako spółka. Zobaczymy, czy sytuacja na to pozwoli - powiedział w rozmowie z Radiem Widzew wiceprezes klubu Piotr Szor.

Choć o rozbudowie stadionu przy al. marsz. Józefa Piłsudskiego 138 w Łodzi mówi się od dłuższego czasu, to konkretne kroki zaczęto wykonywać dopiero w tym roku. Od stycznia klub współpracuje z pracownią Ferdzynowie w celu znalezienia rozwiązań umożliwiających rozbudowę.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus przewartościował piłkarskie kontrakty. "Futbol jest przepłacony, ale to prawo rynku"

Docelowo obiekt Widzewa ma pomieścić nawet 23 tys. widzów. Nie wiadomo jednak, czy zostanie rozbudowana jedna trybuna, czy podniesione zostaną trybuny z trzech stron.

- Mogę zdradzić, że wiązałoby się to z tymczasowym demontażem dachu. Nie wiemy jednak, czy udałoby się go później ponownie wykorzystać, czy kwota inwestycji musiałaby zostać powiększona o postawienie nowego - stwierdził Szor.

Problemem są jednak pieniądze. Na większą rozbudowę potrzebne jest dofinansowanie z budżetu miasta. Jednak pandemia koronawirusa zmusza władze Łodzi do szukania oszczędności i rezygnacji z części inwestycji, by utrzymać lokalną gospodarkę.

- Dobrym wyrównaniem szans byłoby więc zainwestowanie przez magistrat w rozbudowę naszego obiektu. Na pewno taka potrzeba istnieje i myślę, że również miastu zapewniłoby to sporą promocję, bo dawno nie miało takiej, jaką przez ostatnie trzy lata dostarczał Widzew - mówił wiceprezes klubu.

Średnia frekwencja w rundzie jesiennej na stadionie Widzewa wynosiła 16 523 widzów.

Czytaj też:
Widzew po pierwszym tygodniu sportowej izolacji
Ustawka kiboli w Łodzi

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL