Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Rakowa Częstochowa WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: piłkarze Rakowa Częstochowa

PKO Ekstraklasa. Kluby zachwycone. "Tylko na to czekaliśmy"

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
- Tylko na to czekaliśmy - słyszymy w Rakowie Częstochowa. - Bardzo się cieszymy, że dostaliśmy zielone światło - dodają w Górniku Zabrze. To dwa z sześciu klubów PKO BP Ekstraklasy, których piłkarze od środy mogą rozpocząć grupowe treningi.

W środę z samego rana Polski Związek Piłki Nożnej wydał komunikat, w którym ogłosił decyzję Komisji Medycznej, dotyczącą analizy wyników badań na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 przeprowadzonych w klubach PKO BP Ekstraklasy.

Poinformowano, że od środy treningi może wznowić sześć drużyn: Śląsk Wrocław, Piast Gliwice, Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin, Górnik Zabrze i Zagłębie Lubin (więcej TUTAJ).

Jak nas poinformowano, rzeczywiście piłkarze wrócą do zajęć już w środę. Przynajmniej takie wiadomości usłyszeliśmy w trzech wcześniej wymienionych klubach.

ZOBACZ WIDEO: Powrót PKO Ekstraklasy namiastką normalności. "Piłka nożna ma duży oddźwięk w społeczeństwie"

- Tylko na to czekaliśmy, z pewnością to wykorzystamy i już dzisiaj piłkarze wznowią treningi - powiedziała nam Daria Wollenberg, rzeczniczka prasowa Rakowa Częstochowa.

- Tak, dostaliśmy oficjalną informację z PZPN i tak to interpretujemy. Oczywiście, treningi będą się odbywać w podziale na grupy - skomentował z kolei rzecznik Śląska, Tomasz Szozda.

Oficjalnej informacji nie podał jeszcze Górnik Zabrze, jednak w klubie usłyszeliśmy, że rozpoczęcie treningów już w środę jest niezwykle prawdopodobne.

- Najważniejsze, że wszystko jest dobrze i że dostaliśmy zielone światło. To pozwala nam wrócić do treningów, to jest już ustalane ze sztabem szkoleniowym - przekazał Bartłomiej Perek.

Piast Gliwice poinformował nas z kolei, że jeśli tylko klub podejmie decyzję o powrocie drużyny do zajęć, zrobi to na swojej stronie internetowej.

Wstrzymany 13 marca sezon PKO Ekstraklasy ma zostać wznowiony 29 maja. Do rozegrania zostało 11 kolejek. Rozgrywki mają zostać zakończone do 19 lipca.

Wielkie oczekiwanie w Jagiellonii Białystok. Czytaj więcej--->>>

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL