Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Heung-Min Son Getty Images / Simon Stacpoole/Offside / Na zdjęciu: Heung-Min Son

Żołnierz z nr 136. to gwiazda Tottenhamu. Son przechodzi szkolenie wojskowe w Korei

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
27-letni Heung-min Son wykorzystał przerwę w Premier League spowodowaną pandemią koronawirusa, żeby odbyć obowiązkowe szkolenie wojskowe w swoim kraju. Zobacz zdjęcia.

Heung-Min Son nosi broń i hełm kuloodporny podczas odbywania służby wojskowej w Korei Południowej - poinformowała południowokoreańska agencja Yonhap News Agency.

Zdjęcia piłkarza Tottenham Hotspur w pełnym umundurowaniu ze szkolenia w bazie w Seogwipo na wyspie Jeju (pol. Czedżu) obiegły media społecznościowe. "Żołnierz z nr 136. to gwiazda Tottenhamu" - komentują media.

27-letni napastnik wprawdzie uniknął konieczności odbycia pełnej służby wojskowej (21 miesięcy przed ukończeniem 28. roku życia) w swoim ojczystym kraju (został zwolniony ze względu na zdobycie złotego medalu podczas Igrzysk Azjatyckich 2018 w Indonezji), ale musiał przejść 3-tygodniowe szkolenie.

Son wykorzystał przerwę w rozgrywkach Premier League, żeby wypełnić obowiązek wobec ojczyzny. "Gracz Spursów w trakcie szkolenia będzie przebywać na poligonie wojskowym, gdzie będzie narażony na wykonywanie ćwiczeń z użyciem środków chemicznych, biologicznych, radiologicznych, a także jądrowych" - czytamy na stronach "Daily Mail".

Zobacz:
Liga Mistrzów. UEFA ma nowy pomysł. Tak chce dokończyć rozgrywki
Koronawirus. Fali zapowiedział, że nie wróci do gry. Woli zrezygnować z piłki

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus przewartościował piłkarskie kontrakty. "Futbol jest przepłacony, ale to prawo rynku"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL