Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Miroslav Klose PAP/EPA / Matthias Balk / Na zdjęciu: Miroslav Klose

Bundesliga. Miroslav Klose asystentem Hansiego Flicka. Ma skorzystać na tym m.in. Robert Lewandowski

Dawid Borek
Dawid Borek
Miroslav Klose oficjalnie został asystentem Hansiego Flicka w Bayernie Monachium. - Jestem przekonany, że w szczególności skorzystają na tym napastnicy - mówi Karl-Heinz Rummenigge.

Miroslav Klose od 2018 roku jest trenerem drużyny U-17 Bayernu Monachium. Od 1 lipca tego roku będzie pełnić funkcję asystenta Hansiego Flicka w zespole mistrzów Niemiec. Podpisał roczną umowę.

- Bardzo się cieszymy, że Miro zdecydował się przejść do pierwszej drużyny. Jest najbardziej utytułowanym niemieckim napastnikiem ostatnich 15-20 lat. Jestem przekonany, że w szczególności skorzystają na tym napastnicy - komentuje dla oficjalnej strony Bayernu Karl-Heinz Rummenigge, szef klubu.

Miroslav Klose od 1 lipca zadba więc o formę m.in. Roberta Lewandowskiego, który jest napastnikiem Bayernu Monachium. - Nie mogę doczekać się nowego wyzwania. Z Hansim Flickiem znam się bardzo dobrze, ufamy sobie wzajemnie, zarówno zawodowo, jak i osobiście. Dla mnie to kolejny krok w karierze trenerskiej. Mam nadzieję, że wykorzystam moje doświadczenie, aby wnieść istotny wkład w pomoc Bayernowi w osiągnięciu sportowych celów - mówi Klose.

ZOBACZ WIDEO: Szymon Marcinak o powrocie do grania w PKO Ekstraklasie. "Słyszałem o przyłbicach i maseczkach. Brakuje tylko zbroi"

Radości nie ukrywa też Hansi Flick, który już nie może doczekać się współpracy z byłym reprezentantem Niemiec.

- Dzięki swojemu doświadczeniu z najwyższego międzynarodowego poziomu, Klose jest idealnym uzupełnieniem naszego sztabu szkoleniowego. Znamy się od dawna, bardzo go cenię - stwierdza pierwszy trener Bayernu.

Klose występował w Bayernie Monachium w latach 2007-11. Z drużyną z Allianz Areny świętował dwukrotnie zdobycie mistrzostwa Niemiec, a także Puchar Niemiec (również dwa razy).

Zobacz też:
Bundesliga. Robert Lewandowski długo nie nacieszy się Laurą. W sobotę piłkarze Bayernu zostaną skoszarowani w hotelu
Robert Lewandowski. Jak ojcostwo zmienia piłkarza

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL