Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mateusz Cholewiak Newspix / Krystyna Paczkowska / Na zdjęciu: Mateusz Cholewiak

Nie będzie PKO Ekstraklasy w TVP 2. Szkolnikowski tłumaczy

Dawid Borek
Dawid Borek
Kibice nie będą mogli już oglądać meczów PKO Ekstraklasy w TVP 2. Dlaczego? - Okazało się, że nie jest to odpowiedni kanał dla piłki - tłumaczy Marek Szkolnikowski.

Dyrektor TVP Sport był gościem "Kanału Sportowego", gdzie wyjawił, że pokazywanie spotkań PKO Ekstraklasy w publicznej telewizji nie przynosi takich efektów, jak zakładano. Słupki oglądalności nie szaleją, w związku czym ekstraklasowa piłka może zniknąć z anteny.

- Ekstraklasa w TVP2 się nie sprawdziła. Okazało się, że nie jest to odpowiedni kanał dla piłki. Kibice nie szukają tam meczów Ekstraklasy - stwierdził Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

Dodał, że zdecydowanie lepszym miejscem na transmitowanie meczów PKO Ekstraklasy jest inna otwarta antena telewizji publicznej - TVP Sport.

ZOBACZ WIDEO: Czarny scenariusz dla polskiej piłki. "Koronawirus może spowodować, że niektóre kluby nie dadzą rady"

- Zaczniemy od meczu Lecha z Legią. Wykonamy krok w tył w fazie zasadniczej, natomiast będziemy się zastanawiać, czy decydujących meczów nie pokazać w TVP 1. Właśnie stąd godzina 17:30, żeby wpasować się między Teleexpress a Wiadomości - powiedział Szkolnikowski.

Podkreślił przy tym, że i w tym przypadku nie spodziewa się wielkiego szału. - Może się okazać, że mecz 37. kolejki nie będzie bardzo interesujący, natomiast potencjał na 1,5 mln oglądalności w TVP1 zdecydowanie jest - przyznał Szkolnikowski.

Zobacz też:
PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa rozwiązała kontrakt z Salvadorem Agrą
PKO Ekstraklasa. W Koronie wszyscy zdrowi. Komplet drużyn ze zgodą na trening

Komentarze (7):

 • 14MP 19PP Zgłoś
  Komentarze dobitnie pokazują, że IQ jamochłonów pozwala tylko na trafianie kanapką do gęby i przeczytanie samego tytułu artykułu ;D Co za kompromitacja ;D
  • Grzegorz Zgódka Zgłoś
   To nie jest Ekstraklasa. To są przeciętni i przepłacani grajkowie, którzy już w wakacje odpadają z pucharów. Sytuacja epidemii pokazuje, że da się żyć bez meczy.
   • mar-bor Zgłoś
    W TVP 2 jest miejsce na M jak miłość, transmisję mszy świętej, orędzie prezydenta, a nie na jakieś bzdury jak piłka nożna !!! Ewentualnie koncert jakieś gwiazdy, jak Zenek Martyniuk
    Czytaj całość
    !!! To napisałem ja, Zdzisław z Podlasia.
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL