Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jerzy Brzęczek Getty Images / Mateusz Slodkowski/SOPA Images/LightRocket / Na zdjęciu: Jerzy Brzęczek

Media. Liga Narodów może zostać odwołana. Zła wiadomość dla Jerzego Brzęczka

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Przełożenie Euro 2020, a także pandemia koronawirusa, mogą w konsekwencji doprowadzić do odwołania nadchodzącej edycji Ligi Narodów UEFA. Taką informację przekazały w piątek brytyjskie media. To kiepska wiadomość dla selekcjonera Jerzego Brzęczka.

Na poniedziałek zaplanowana została telekonferencja UEFA z udziałem krajowych związków. Jednym z punktów obrad ma być nadchodząca Liga Narodów.

Przypomnijmy, że rozgrywki rozpoczną się we wrześniu, pod warunkiem, że pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna. Polska znalazła się w grupie z Włochami, Holandią oraz Bośnią i Hercegowiną.

Euro 2020 przełożono na przyszły rok, a jak informuje brytyjski "Mirror", niemożliwe jest przeprowadzenie dwóch finałów (Euro i LN) tego samego roku.

ZOBACZ WIDEO: Kto następcą Jerzego Brzęczka? Piotr Stokowiec mówi o swoich marzeniach i chwali selekcjonera


Jeżeli dojdzie do spiętrzenia terminów i nie zostanie znalezione w kalendarzu inne rozwiązanie, zbliżająca się edycja Ligi Narodów UEFA może zostać całkowicie odwołana.

To duży problem m.in. dla PZPN-u, który poniósł spore straty finansowe na odwołanych meczach towarzyskich zaplanowanych na marzec i czerwiec. To zła wiadomość także dla selekcjonera Jerzego Brzęczka, który właśnie na jesień miał udowadniać swoją wartość. Wciąż nie wiadomo bowiem, czy poprowadzi reprezentację na Euro.

Czytaj także:
Milik w Juventusie na zasadach wolnego transferu? Dużo zależeć będzie od Higuaina
+Marek Wawrzynowski: Działacze piłkarscy zabili marzenia setek zawodników

Czy Jerzy Brzęczek powinien poprowadzić reprezentację Polski na przyszłorocznym Euro?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL