Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu od lewej: Neymar, Cristiano Ronaldo i Lionel Messi Getty Images / Michael Steele / Na zdjęciu od lewej: Neymar, Cristiano Ronaldo i Lionel Messi

Lionel Messi i Cristiano Ronaldo muszą obejść się smakiem. FIFA nie przyzna tytułu piłkarza 2020 roku

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Światowa Federacja Piłkarska (FIFA) zrezygnowała z organizacji gali w Mediolanie i wyłonienia najlepszego piłkarza 2020 roku. W ostatnim czasie ten plebiscyt zdominowali Lionel Messi i Cristiano Ronaldo.

Pandemia koronawirusa mocno wpłynęła na świat piłkarski. Wszystkie najlepsze ligi zostały wstrzymane. We Francji czy Holandii już zdecydowano, że piłkarskie rozgrywki w sezonie 2019/2020 nie będą kontynuowane.

Bundesliga, Premier League, La Liga czy polska PKO Ekstraklasa zamierzają wznowić rozgrywki, ale nie wiadomo czy uda się wszystkie mecze rozegrać, bo pandemia COVID-19, mimo że w coraz mniejszym zakresie, wciąż trwa.

Nawet jeśli w większości krajów ligi zostaną dokończone, to po kilkutygodniowej przerwie trudno spodziewać się od piłkarzy bardzo wysokiego poziomu. Dlatego FIFA podjęła jedyną rozsądną w tej sytuacji decyzję i odwołała galę w Mediolanie, którą zaplanowano na 30 września - poinformowali dziennikarze "Marca". 

Na gali miał być ogłoszony piłkarz 2020 roku. Plebiscytu nie będzie, dlatego Lionel Messi, Cristiano Ronaldo czy inni piłkarze na ewentualną nagrodę w tym zestawieniu muszą poczekać przynajmniej do 2021 roku. 

Wciąż nie wiadomo natomiast, czy odwołany zostanie tegoroczny plebiscyt Złotej Piłki, organizowany przez magazyn "France Football".

Czytaj także:
Aleksander Buksa przed wyborem: oglądać Messiego przez szybę, czy być uczniem Błaszczykowskiego
Messi czy Ronaldo? Juergen Klopp zadecydował

ZOBACZ WIDEO: 2. Budnesliga. Piłkarze Dynama Drezno z potwierdzonym koronawirusem. Klub chwilowo poza rozgrywkami!Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL