Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kevin De Bruyne (z lewej) i Divock Origi (z prawej) Getty Images / WILL OLIVER / Na zdjęciu: Kevin De Bruyne (z lewej) i Divock Origi (z prawej)

Premier League. Kuriozalny pomysł władz ligi. Gracze mają... odwracać głowę podczas pojedynków

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
W środę gracze występujący w Premier League mają zostać poinformowani o zasadach bezpieczeństwa. Jeden z punktów zakłada... odwracanie głowy podczas pojedynków, np. wślizgów.

Władze Premier League podkreślają, że piłkarzy czeka nowa rzeczywistość po powrocie na boiska. Aby gra została wznowiona, wcześniej muszą zostać jednak zaakceptowane nowe wytyczne.

Zaleca się, aby unikać kontaktu twarzą w twarz, kiedy tylko to będzie możliwe. Gracze mają zostać poinstruowani, żeby np. odwracali głowę podczas wykonywania wślizgu.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, piłkarze powrócą do treningów już w najbliższy poniedziałek, 18 maja. W kontekście wznowienia rozgrywek Premier League najczęściej przewija się data 12 czerwca.

Zawodnicy wyrażają swoje obawy w związku z powrotem do gry. Głośno powiedzieli o tym m.in. Sergio Aguero, Manuel Lanzini czy Danny Rose.

- Nie zamierzam kłamać. To jakiś pier****** żart. Życie ludzi jest zagrożone. Nie powinno się mówić o powrocie piłki nożnej - mówił Rose. Niewykluczone, że dojdzie do strajku piłkarzy Premier League (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ).

Czytaj także:
Szymon Mierzyński: PZPN wprowadza kuriozalne zmiany w Pro Junior System. Programowi grożą patologie
Portugalia dała przykład Hiszpanii. Futbol wraca na stadiony

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Robert Lewandowski założył maseczkę i... popełnił błąd. Celowo

Czy rozgrywki ligowe w sezonie 19/20 powinny zostać anulowane?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL