Najnowsze Wyniki/Kalendarz
kibice Motoru LublinWP SportoweFakty / Filip Trubalski / Na zdjęciu: kibice Motoru Lublin

III liga. Motor Lublin z nowym inwestorem? Majątek biznesmena szacuje się na 2,5 mld zł

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
14. na liście "100 najbogatszych Polaków 2019 r." Zbigniew Jakubas jest bliski zainwestowania w piłkarską sekcję Motoru Lublin. Przedsiębiorca jest rodowitym lublinianinem.

"Pochodzący z Lublina znany przedsiębiorca, którego majątek szacuje się na ponad 2,5 miliarda złotych, jest bliski zainwestowania w piłkarską drużynę trzecioligowego Motoru. Z naszych informacji wynika, że w tym tygodniu Zbigniew Jakubas spotka się w tej sprawie w lubelskim ratuszu z prezydentem Krzysztofem Żukiem" - czytamy na stronach "Kuriera Lubelskiego".

Temat pozyskania inwestora przez trzecioligowy Motor Lublin jest aktualny od kilku miesięcy. Z ustaleń gazety wynika, że miasto Lublin, które jest głównym akcjonariuszem spółki, zgadza się na odstąpienie udziałów w opcji "pół na pół".

Nieoficjalnie wiadomo, że obie strony zakończyły niezbędne procedury formalno-prawne i nic nie stoi na przeszkodzie, by Jakubas został nowym inwestorem w lubelskim klubie.

- Wejście Jakubasa do Motoru oznaczałoby, że na futbolowej planszy pojawi się poważny gracz, którego nie zadowoli bytowanie w niższych ligach. Model rozwoju klubu miałby przypominać ten obrany w Rakowie Częstochowa, czyli połączenie budowy mocnego zespołu i kolejnych awansów z rozbudową akademii - pisze "Przegląd Sportowy".

Na liście "100 najbogatszych Polaków 2019" tygodnika "Wprost" nazwisko Jakubasa znajdziemy na 14. miejscu. Do najważniejszych inwestycji lublinianina należy Mennica Polska.

Zobacz:
3. liga wciąż w próżni. Jest nowa propozycja. Wzburzenie słowami wiceprezesa PZPN 
Koronawirus spowodował paraliż III ligi. Absurdalna walka o awans Hutnika Kraków z Motorem Lublin

ZOBACZ WIDEO: Bundesliga. Nieodpowiedzialne zachowanie piłkarza Herthy Berlin. "Każdy łapał się za głowę"

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL