Najnowsze Wyniki/Kalendarz
kibice Motoru Lublin WP SportoweFakty / Filip Trubalski / Na zdjęciu: kibice Motoru Lublin

III liga. Awans Motoru Lublin do II ligi. Środowisko wzburzone

Michał Piegza
Michał Piegza
Lubelski Związek Piłki Nożnej postanowił zakończyć sezon w grupie IV III ligi. Działacze podjęli decyzję, że awans do II ligi wywalczył Motor Lublin, do tej pory... wicelider tabeli. Sytuacja wzburzyła m.in. Ryszarda Niemca.

Na sobotnim posiedzeniu Lubelski Związek Piłki Nożnej postanowił zakończyć rozgrywki III ligi grupy IV. Podjęto decyzję o przyznaniu awansu do II ligi Motorowi Lublin, drużynie która była wiceliderem.

Przypomnijmy, że w tabeli prowadził Hutnik, który zgromadził tyle samo punktów co Motor. Krakowski zespół jesienią wygrał bezpośredni mecz (1:0), dlatego był liderem. Z kolei Motor legitymował się lepszym bilansem bramkowym. Więcej na temat sytuacji TUTAJ.

Wiele wskazywało na to, że piłkarze rozegrają dodatkowe spotkanie. Sobotnia decyzja LZPN zbulwersowała prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszarda Niemca. Działacz na Twitterze zapowiedział podjęcie działań prawnych. "W tej chwili dotarła do mnie ta bezprawnie orzeczona decyzja Lubelskiego ZPN o wyrolowaniu Hutnika i próba wystawienia statusu II-ligowca! Haniebna praktyka na rympał nawiązuje do najgorszych wzorów korupcyjnej doby. Spotka się z należnym odporem prawnym" - napisał.

Przypomnijmy, że w czwartek zakończono rozgrywki w III lidze w grupach II i III. Promocję do II ligi uzyskały zespoły KKS-u Kalisz i Śląska II Wrocław. Wciąż nie jest jasna sytuacja w grupie I.

Czytaj także:
W Ruchu Chorzów spodziewano się decyzji WZPN. "Nie załamujemy się"
KKS 1925 Kalisz i Śląsk II Wrocław w II. lidze

ZOBACZ WIDEO: Polski trener mówi o powrotach piłkarzy, którzy przeszli COVID-19. "Bez maksymalnych obciążeń nawet przez 6 tygodni"

Awans Motoru Lublin to dobra decyzja Lubelskiego Związku Piłki Nożnej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (10):

 • nassty Zgłoś
  Oglądam własnie Cafe Futbol dobrywka, poświęcone głównie tej sprawie. Jak się okazuje w innych karajach (Anglia, Niemcy) w takich przypadkach decyduje bilans bramek i nie ma dyskusji.
  Czytaj całość
  Dwóch meczów nie było i to też jest bezsporne, więc nie ma ich bilansu. Hutnik mówi o rympale, szkoda, że za rympał nie uznaje ustawionego meczu, w którym wygrał 1:0 z Motorem ale gdy sędzia nie uznał prawidłowo zdobytej bramki przez Motor. Hutnik ocenia wybiórczo, pod siebie bo tak mu pasuje i to jest rympał.
  • Jerzy Gorzel Zgłoś
   Dla wszystkich którzy spierają się czy można zastosować punkt regulaminu o meczach bezpośrednich chciałem wyjaśnić, że w świetle prawa nie można. Po pierwsze nie został spełniony
   Czytaj całość
   warunek o dwóch meczach a po drugie przy orzekaniu przepisów prawa sądy biorą pod uwagę "duch prawa". Ma zastosowanie, gdy z jakichś względów zastosowanie suchego przepisu prawa w sytuacji budzącej wątpliwości może być problematyczne. W swojej pracy miałem sytuację, gdy zastosowano zdawałoby się jasny przepis, który został podważony przez sąd najwyższy. Sąd uzasadnił, że zastosowanie tego przepisu byłoby wbrew intencji prawodawcy. Tu mamy taką samą historię. Nikt o zdrowych zmysłach nie wymyśliłby takiego regulaminu, który premiowałby drużynę tylko dlatego, że rozegrała pierwszy i jedyny mecz u siebie. Byłaby to jawna niesprawiedliwość i nikt łącznie z Hutnikiem nie zgodziłby się na taki zapis przed ligą. Poza tym Hutnik w Krakowie wygrał dzięki sędziom (nieuznana prawidłowo strzelona bramka). Jak bardzo prawidłowa można obejrzeć na skrótach z meczu dostępnych w necie. I co taki mecz z przewałem miałby premiować jedną drużynę. Toż to jawna niesprawiedliwość, chyba że MZPN chce kontynuować swoje przewały gdy to on kierował rozgrywkami. Jakie, to zainteresowani. dokładnie wiedzą
   • Montana Zgłoś
    Decyzja prawidłowa.Szkoda tylko że nie odbyło się to wszystko na boisku,wirus wywrócił świat do góry nogami.
    Wszystkie komentarze (10)

    Komentarze (10)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL