Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Markus SoederGetty Images / Andreas Gora / Na zdjęciu: Markus Soeder

Bundesliga. Premier Bawarii o powrocie rozgrywek: Było lepiej, niż się spodziewaliśmy. Eksperyment powiódł się

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Powrót Bundesligi po ponad dwumiesięcznej przerwie był wydarzeniem sportowym, ale również społecznym w Niemczech. Markus Soeder ocenia pozytywnie okres przygotowań i pierwszy dzień rywalizacji.

Plan powrotu Bundesligi zaakceptowały nie tylko władze centralne z kanclerz Angelą Merkel na czele, ale również władze landów. Na wszystkich szczeblach udało się wypracować porozumienie, a w sobotę kibice, nie tylko w Niemczech, mogli ponownie oglądać mecze jednej z topowych lig w Europie.

- Dyskusje w tym temacie były trudne i liczne. Dlatego ważne było, żeby nie dostarczać przeciwnikom argumentów - nawiązuje Markus Soeder do incydentów z udziałem Salomona Kalou z Herthy BSC oraz Heiko Herrlicha z FC Augsburg, którzy zlekceważyli zasady bezpieczeństwa wprowadzone w Bundeslidze. Nie zmieniają one jednak całościowej oceny premiera Bawarii.

- Powrót Bundesligi wypadł lepiej niż się spodziewaliśmy. Eksperyment powiódł się. Niemcy przeszły przez kryzys związany z koronawirusem lepiej niż inne kraje, dlatego to u nas, a nie w innych miejscach gramy w piłkę nożną. Wysłaliśmy sygnał, że możemy i to jest bardzo pozytywne - mówi premier Bawarii w rozmowie z telewizją Sport1.

ZOBACZ WIDEO: Bundesliga. Bayern przygotowuje się do powrotu. "Wszyscy piłkarze są odizolowani"

Soeder jest świadomy, że protokół medyczny wprowadzony w Bundeslidze nie dotyczył sposobu świętowania goli, mimo to skrytykował kontakt fizyczny między piłkarzami po zmianie wyniku. - Powinniśmy wyciągać lekcje z doświadczeń i dostosować się do sytuacji. To, co zobaczyłem w niektórych drużynach, nie wyglądało dobrze - mówi Markus Soeder.

Kiedy w Europie będzie można ponownie regularnie cieszyć się meczami piłkarskimi, naturalne będzie, że pojawią się coraz częstsze pytania o datę powrotu kibiców na stadiony. Na razie spotkania są rozgrywane bez udziału publiczności.

- Nie można zawrzeć paktu z koronawirusem. Możliwych jest wiele scenariuszy. Ten pozytywny zakłada, że nie będzie drugiej fali zakażeń, ale dopóki nie mamy szczepionki, stoimy przed wyzwaniem. Ważne jest, żeby od razu nie przesadzić z powrotem do dawnych zasad. Najpierw zakończmy ten sezon. Później zobaczmy, co zrobią pozostałe ligi. Działajmy krok po kroku - argumentuje Soeder.

Czytaj także: Polak pomaga Polakowi. Miroslav Klose będzie trenował Roberta Lewandowskiego

Czytaj także: Kluby oparte na tradycyjnych wartościach najlepiej przejdą przez pandemię

Bundesligę możesz oglądać na kanałach Eleven Sports w WP Pilot

Czy sezon w Bundeslidze zostanie dokończony bez zakłóceń?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL