Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil GlikGetty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Kamil Glik

Transfery. Ligue 1. AS Monaco będzie zmuszone sprzedać aż 30 zawodników

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Letnie okno transferowe prawdopodobnie będzie historyczne w AS Monaco. Klub z Księstwa przygotuje się do wielkiej wyprzedaży swoich piłkarzy.

Już za kilka tygodni w AS Monaco dojdzie do bezprecedensowej sytuacji. Klub francuskiej Ligue 1 będzie bowiem musiał sprzedać ok. 30 piłkarzy (!) - informuje hiszpański dziennik "AS".

Nowe przepisy FIFA ws. wypożyczeń zawodników (od nowego sezonu kluby będą mogły wypożyczyć tylko ośmiu graczy w wieku 22 lat i więcej) powodują, że działacze AS Monaco będą mieli twardy orzech do zgryzienia.

Latem w kadrze drużyny, w której występuje Kamil Glik, może znaleźć się... aż 70 piłkarzy, w tym gracze z wypożyczeń. Klub z Księstwa, by uniknąć ewentualnych kar, będzie więc zmuszony sprzedać ok. 30 zawodników.

W ostatnich latach polityka kadrowa na Stade Louis II polegała głównie na zakupie młodych i perspektywicznych graczy, którzy byli delegowani do innych zespołów. Właściciel Dmitrij Rybołowlew dużo inwestował w młodzież kosztem głośnych transferów. 

Władze Ligue 1 30 kwietnia podjęły decyzję, że w związku z pandemią koronawirusa rozgrywki ligowe w sezonie 2019/20 nie zostaną wznowione. Tytuł mistrzowski po rozegraniu 28 z 38 kolejek wywalczyła drużyna Paris Saint-Germain. AS Monaco zakończyło rywalizację na 9. miejscu.

Zobacz:
Ligue 1. Ogromne straty Waldemara Kity z powodu zakończenia rozgrywek. "Ta decyzja stanowi szok dla wszystkich"

ZOBACZ WIDEO: Polski trener mówi o powrotach piłkarzy, którzy przeszli COVID-19. "Bez maksymalnych obciążeń nawet przez 6 tygodni"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL