Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Denis Alibec Getty Images / Alex Nicodim/NurPhoto / Na zdjęciu: Denis Alibec

Transfery. Denis Alibec w kręgu zainteresowań Legii Warszawa. Problemem oczekiwania finansowe Astry Giurgiu

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Denis Alibec to jeden z najlepszych piłkarzy rumuńskiej ligi. Zainteresowana jego pozyskaniem jest Legia Warszawa. Problemem mogą być finansowe oczekiwania Astry Giurgiu.

W tym sezonie Denis Alibec rozegrał w rumuńskiej ekstraklasie 21 spotkań. Strzelił w nich jedenaście bramek i zaliczył dziesięć asyst. To jeden z najlepszych okresów w jego karierze. Od dłuższego czasu 29-latkiem zainteresowana jest Legia Warszawa, a rumuńskie media znów poinformowały o tym, że wicemistrzowie Polski chcą pozyskać piłkarza.

Alibec byłby bez wątpienia wzmocnieniem formacji ofensywnej warszawskiego zespołu. Problemem w jego pozyskaniu mogą być jednak pieniądze. Prezes i właściciel Legii, Dariusz Mioduski, przyznawał, że klub w związku z pandemią koronawirusa stracił 90 proc. swoich obrotów. 

Jak wynika z informacji "Super Expressu", Astra Giurgiu za swojego zawodnika chce 1,5 miliona euro. W dodatku rumuński klub nie zamierza schodzić z ceny. Dla Legii w obecnej sytuacji może to być zaporowa kwota. 

Kontrakt Alibeca z Astrą wygasa w czerwcu przyszłego roku. Piłkarz w przeszłości trafił do Interu Mediolan, ale tam nie zrobił kariery. W Astrze rozegrał 136 meczów, w których strzelił 59 goli i zaliczył 39 asyst.

ZOBACZ WIDEO: Jaka sytuacja panuje w klubie Krzysztofa Piątka? Asystent Jerzego Brzęczka: "Krzysiek cierpi"

Czytaj także:
PKO Ekstraklasa. Kamil Kosowski porównuje centra handlowe do stadionów. "Wydaje mi się to nieco dziwne"
Pierwsza liga w Europie, która wpuściła kibiców na trybuny

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL