Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Alexis Sanchez oraz Romelu LukakuGetty Images / Alex Livesey - UEFA / Na zdjęciu: Alexis Sanchez oraz Romelu Lukaku

Premier League. Gigantyczne straty Manchesteru United. Padły konkretne liczby

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Niepokojące informacje płyną z Manchesteru United. Działacze angielskiego klubu twierdzą, że przez pandemię koronawirusa stracili już gigantyczne pieniądze. Prognozują jednocześnie, że będzie jeszcze gorzej.

Manchester United donosi, że do tej pory stracił ze względu na koronawirusa aż 28 milionów funtów. Ta kwota została podana w oparciu o raport finansowy obejmujący okres od 1 stycznia do 31 marca. 

Portal bbc.com podaje, że dyrektor finansowy Manchesteru United Cliff Baty mówił na specjalnej konferencji, iż nadawcy Premier League mają otrzymać zwrot z klubu w wysokości 20 milionów funtów bez względu na to, czy sezon zostanie dokończony, czy nie. To rekompensata z uwagi na zmianę dat meczów.

Angielski klub stracił dodatkowo 8 milionów funtów w ciągu ostatnich trzech tygodni marca, kiedy to mecze były przekładane. W klubie spadły też przychody sponsorskie i sprzedaż detaliczna.

ZOBACZ WIDEO: Dosadna opinia na temat startu Bundesligi. "Fatalnie to wygląda"

Póki co Manchester United nie podaje szacunków dotyczących całkowitych strat klubu poniesionych w obliczu pandemii koronawirusa. Wiceprezes wykonawczy Ed Woodward przekazał jednak, że największe straty klub poniesie w bieżącym kwartale, czyli do 30 czerwca.

- Nasze wyniki za trzeci kwartał (od 1 stycznia do 31 marca - przyp. red.) odzwierciedlają częściowy oddziaływanie pandemii na klub, ale większy wpływ będzie mieć bieżący kwartał i prawdopodobnie późniejszy czas - zaznaczył Woodward, cytowany przez bbc.com.

Cliff Baty zdradził natomiast, że samo odwołanie podróży Manchesteru United na mecz z Tottenhamem Hotspur kosztowało klub 4 mln funtów. - To niespotykane czasy i musimy przyjąć, że kryzys nie zniknie z dnia na dzień. Nasz klub opiera się jednak na solidnych fundamentach i jesteśmy optymistami - dodał wiceprezes wykonawczy.

Czytaj także:
- Awantura w III lidze trwa. Dariusz Mioduski chce awansu rezerw Legii. "Związek wojewódzki podjął skandaliczną decyzję"

- Wstrząsające wyznanie Hedvig Lindahl. Bramkarce grożono śmiercią 

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL