Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Markus KauczinskiGetty Images / Sebastian Widmann / Na zdjęciu: Markus Kauczinski

2. Bundesliga. Dynamo Drezno wróciło do treningów po kwarantannie

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
- Motto na najbliższe tygodnie: my kontra reszta świata - napisał trener Markus Kauczinski na Twitterze. Jego podopieczni mają rozegrać dziewięć meczów w ciągu 29 dni.

Wszyscy piłkarze Dynama Drezno zostali skierowani na kwarantannę 9 maja. Powodem były w sumie trzy przypadki zakażenia koronawirusem wykryte w zespole. Dwa tygodnie od tego dnia minęły w sobotę i trener Markus Kauczinski mógł spotkać się ze swoimi podopiecznymi na boisku. Zabrakło jednego z nich, u którego badanie przeprowadzone w środę dało wynik pozytywny.

- Motto na najbliższe tygodnie: my kontra reszta świata - napisał Kauczinski na Twitterze. - Czujesz gniew w żołądku, czujesz że zostałeś potraktowany niesprawiedliwie, mimo to w rozmowie z piłkarzami wyczułem, że chcą się bronić i daje im to dodatkową motywację - dodał.

Kauczinski zwrócił w ten sposób uwagę, że Dynamo to jedyna drużyna, która przechodziła kwarantannę w okresie wznowienia rozgrywek w 2. Bundeslidze. Nie zagrała zgodnie z terminarzem dwóch spotkań, nie zagra trzeciego, a następnie po tygodniu wspólnych treningów zmierzy się z dziewięcioma przeciwnikami w ciągu 29 dni. Dynamo jest na ostatnim miejscu w tabeli.

Czytaj także: Polak pomaga Polakowi. Miroslav Klose będzie trenował Roberta Lewandowskiego

Czytaj także: Kluby oparte na tradycyjnych wartościach najlepiej przejdą przez pandemię

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Robert Lewandowski założył maseczkę i... popełnił błąd. CelowoZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy Dynamo Drezno utrzyma się w 2. Bundeslidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL