Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Finał Pucharu Polski na stadionie narodowym w Warszawie Newspix / Tomasz Jastrzebowski / Foto Olimpik / Finał Pucharu Polski na stadionie narodowym w Warszawie

Finał Totolotek Pucharu Polski nie na PGE Narodowym. "Chcemy fajnego, małego stadionu"

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Przez epidemię koronawirusa rozgrywki piłkarskie, jeśli są wznawiane, odbywają się bez kibiców. W związku z tym finał Totolotek Pucharu Polski nie odbędzie się na PGE Narodowym. Taką informację przekazał prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Finał rozgrywek o krajowe trofeum 2 maja na największym obiekcie piłkarskim w kraju to już tradycja, która w tym roku miałaby sześć lat. "Miałaby", bo ze względu na zagrożenie epidemiologiczne w Polsce, wszystkie imprezy masowe od połowy marca są odwołane lub przekładane. Zawieszone zostały więc także rozgrywki Totolotek Pucharu Polski.

Niedawno PZPN poinformował, że mecz finałowy turnieju o krajowe trofeum odbędzie się 22 lub 24 lipca i w tej kwestii nic się nie zmienia. Jednak nie będą mogli na nim pojawić się kibice i w związku z tym spotkanie nie zostanie rozegrane na PGE Narodowym w Warszawie

- Taki finał, nawet w trudnych czasach, musi mieć swoją oprawę i wygląd. Chcemy na pewno jakiegoś fajnego, małego stadionu. Jeżeli będziemy grać bez kibiców, to zamierzamy za jedną i drugą bramką ułożyć tzw. sektorówki obu klubów, myślimy również o innych rzeczach. Niech finał pozostanie finałem. Niestety, z wiadomych względów nie możemy grać na PGE Narodowym - powiedział prezes Zbigniew Boniek w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

ZOBACZ WIDEO: Dosadna opinia na temat startu Bundesligi. "Fatalnie to wygląda"

Chodzi też m.in. o koszty organizacji takiego spotkania. Według informacji Radia ZET wydarzenie kosztowałoby około miliona złotych, a - co oczywiste - nie ma możliwości, żeby inwestycja ta się zwróciła.

Totolotek Puchar Polski w sezonie 2019/2020 zatrzymał się na ćwierćfinałach. Do rozegrania pozostały jeszcze dwa spotkania na tym szczeblu. Miedź Legnica zagra z Legią Warszawa, a Stal Mielec z Lechem Poznań. W półfinale czekają już Cracovia i Lechia Gdańsk.

Mecze 1/4 finału zaplanowano na 26 i 27 maja. Spotkania półfinałowe rozegrane zostaną 7 i 8 lipca. Jeśli do finału Totolotek Pucharu Polski awansuje któryś z pierwszoligowców, wówczas odbędzie się on 22 lipca. W przeciwnym razie - dwa dni później. 

Czytaj również: 

Totolotek Puchar Polski: odmrażamy futbol w Polsce, znamy sędziów na zaległe ćwierćfinały

Nowe zasady w klubach odczują nie tylko piłkarze i trenerzy. Hotele zamienią się w sterylne twierdze

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy finał Totolotek Pucharu Polski w tym roku powinien odbyć się na PGE Narodowym?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL