Najnowsze Wyniki/Kalendarz
mecz Bournemouth - Burnley Getty Images / Dan Istitene / Na zdjęciu: mecz Bournemouth - Burnley

Premier League. Koronawirus w klubie Artura Boruca. AFC Bournemouth potwierdziło jeden przypadek zakażenia

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Władze angielskiego AFC Bournemouth potwierdziły jeden przypadek zakażenia koronawirusem u piłkarza tego klubu. Nazwiska zawodnika nie ujawniono.

"Możemy potwierdzić, że jeden z zawodników klubu AFC Bournemouth podczas drugiej serii testów na obecność koronawirusa uzyskał wynik pozytywny. Zgodnie z tajemnicą lekarską, nazwisko piłkarza nie zostanie ujawnione, a klub prosi o przestrzeganie tego zapisu" - przekazało AFC Bournemouth w oficjalnym komunikacie. 

To kolejny przypadek zakażenia koronawirusem u piłkarza Premier League. Wcześniej chorobę COVID-19 wykryto u zawodników Watford FC. Angielskie kluby wznowiły treningi, ale wciąż nie wiadomo, kiedy dojdzie do powrotu rozgrywek ligowych.

"Zgodnie z protokołem medycznym Premier League dotyczącym pozytywnego wyniku testu na koronawirusa, zawodnik będzie w izolacji przez okres siedmiu dni, a następnie zostanie ponownie zbadany" - dodano w komunikacie.

Klub, którego zawodnikiem jest Artur Boruc, zapewnił też, że boiska treningowe, szatnie i wszystkie miejsca, w których mogą być zawodnicy, będą dezynfekowane kilka razy w tygodniu.

Czytaj także:
Islandia pokonała koronawirusa. Liga wróci z kibicami w czerwcu
Bundesliga. Robert Lewandowski przed historyczną szansą. Tego nie dokonał jeszcze żaden Polak

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Czy mecze piłkarskie są bezpieczne? Specjalista nie ma wątpliwości. "Duńskie badania to potwierdzają"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL