Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Łukasz Załuska Newspix / Łukasz Skwiot / Na zdjęciu: Łukasz Załuska

PKO Ekstraklasa. Łukasz Załuska miał pecha do oszustów. Dwa razy padł ofiarą kolegów z drużyny

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Łukasz Załuska opowiedział o nieprzyjemnych przygodach, które spotkały go w trakcie kariery. Najpierw stracił całą wypłatę, a kilka lat później samochód. Oszustami okazali się koledzy z szatni.

Łukasz Załuska powoli zbliża się do zakończenia kariery i obecnie występuje w I-ligowej Miedzi Legnica. 37-latek w trakcie kariery wiele przeżył i były też nieprzyjemne sytuacje. Opowiedział o nich w "Przeglądzie Sportowym".

Bramkarz miał wyjątkowy dar przyciągania do siebie oszustów. Pierwszego spotkał na początku piłkarskiej przygody, gdy grał w Stomilu Olsztyn. W klubie się nie przelewało, a zawodnicy rzadko dostawali wypłaty. W końcu jednak przyszedł dzień, gdy Załuska otrzymał wynagrodzenie, ale długo się nim nie nacieszył.

- Stałem z tą kopertą, gdy zaczepił mnie jeden ze starszych zawodników. "Łukasz, pożycz mi pieniądze, muszę coś załatwić na mieście, a jutro ci przyniosę". Popatrzyłem na kopertę, skrywała długo wyczekiwane pieniądze, ale w końcu jeden dzień mnie nie zbawi. Nazajutrz wchodzę do szatni, a mojego dłużnika nie ma. Pytam kolegów, co z nim. - To ty nie wiesz? Odszedł z klubu - poinformowali. Gdy brał ode mnie kopertę, doskonale wiedział, że to jego ostatni dzień w Stomilu - opowiada.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Czy mecze piłkarskie są bezpieczne? Specjalista nie ma wątpliwości. "Duńskie badania to potwierdzają"

Kilka lat później Załuska grał w Koronie Kielce. Tam poznał Veselina Djokovicia, który zaproponował mu, by zamieszkali razem. Wtedy jeszcze nie wiedział, że niedługo straci samochód.

- Przez dwa miesiące jedliśmy razem śniadania, obiady, kolacje. Nagle on bierze zdjęcie syna, klęka przede mną i pyta, czy pożyczę mu auto na trzy dni, bo musi go zobaczyć. No to dałem mu kluczyki: Masz i jedź. (...) Słyszałem, że był grubo zapożyczony w Warszawie i musiał uciekać. Tylko zrozumiałbym, gdyby kończył mu się kontrakt z Koroną, a on miał jeszcze 2,5-letnią umowę. To uśpiło moją czujność. Jego zachowanie było nielogiczne. Korona go zawiesiła, nie mógł już nigdzie grać w piłkę - wspomina.

Załuska we wtorek zagra w ćwierćfinale Pucharu Polski. Rywalem Miedzi będzie Legia Warszawa. Początek meczu o godzinie 20.10. Transmisja na żywo w Polsacie Sport.

PKO Ekstraklasa. Dariusz Dziekanowski sceptyczny ws. powrotu kibiców. "Chciałbym się mylić" >>

PKO Ekstraklasa. Zbigniew Boniek chce dopuścić kibiców na trybuny. "Dałoby się to zrobić" >>

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL