Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Juergen Klopp, trener Liverpool FC Getty Images / Robbie Jay Barratt - AMA / Na zdjęciu: Juergen Klopp, trener Liverpool FC

Premier League. Liverpool dostał ostrzeżenie. Styl gry The Reds rodzi pewien problem

Karol Wasiek
Karol Wasiek
W tym tygodniu kluby Premier League będą głosować na temat przejścia do kolejnego etapu treningów. Angielskie media donoszą jednocześnie, że lider tabeli Liverpool otrzymał ostrzeżenie... ze względu na preferowany przez siebie styl gry.

Co prawda kluby Premier League wróciły już do zajęć, ale nadal zawodnicy nie mogą trenować w kontakcie z partnerem. Są to tylko i wyłącznie treningi indywidualne.

Być może w tym tygodniu to ulegnie zmianie. W środę odbędzie się głosowanie na temat przejścia do kolejnego etapu.

Jednocześnie angielskie media donoszą, że w przypadku zniesienia kolejnych obostrzeń, kluby i tak będą musiały dostosować sesje treningowe przed rozprzestrzenianiem się Covid-19.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Czy mecze piłkarskie są bezpieczne? Specjalista nie ma wątpliwości. "Duńskie badania to potwierdzają"


I to tyczy się głównie dwóch zespołów: Liverpoolu FC i Manchesteru City, czyli tych, które preferują grę wysokim pressingiem.

"Taki styl może stanowić ryzyko na boisku treningowym" - twierdzą dziennikarze.

Liverpool i inne zespoły, które stosują taktykę pressingu, zostały ostrzeżone, że napotkają większe wyzwania w ograniczaniu kontaktu między zawodnikami podczas drugiej fazy treningu.

Data wznowienia rozgrywek nie jest jeszcze znana.

Zobacz także:
Artur Wichniarek: W Niemczech jest głośno o Lewandowskim. Jest w stanie pobić rekord wszech czasów
Transfery. Reca za Rybusa? Sensacyjne wieści z Rosji

Czy sezon w Premier League zostanie dokończony?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

  • zbych22 Zgłoś
    Jeżeli gra w/w zespołów ma podlegać restrykcjom to po co ten cały cyrk? Anglicy w takich układach powinni dokończyć rozgrywki na PS4,dużo bezpieczniej.

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL