Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Oswaldo Alvarez Getty Images / Marcio Machado / Na zdjęciu: Oswaldo Alvarez

Nie żyje Oswaldo Alvarez. To były trener kobiecej reprezentacji Brazylii

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W poniedziałek zmarł Oswaldo Alvarez. Prowadził kobiecą reprezentację Brazylii podczas dwóch ostatnich piłkarskich mistrzostw świata. Miał 63 lata.

O śmierci Oswaldo Vadao Alvareza poinformowały brazylijskie media. Szkoleniowiec walczył z rakiem wątroby. Mimo długiego leczenia, nie udało się pokonać śmiertelnej choroby. Brazylijski trener miał 63 lata.

Alvarez trenował piłkarską reprezentację Brazylii kobiet podczas dwóch ostatnich mistrzostw świata. W 2015 roku prowadzony przez niego zespół przegrał w 1/8 finału z Australią (0:1), a rok temu Brazylijki uległy w tej samej fazie rozgrywek Francji (1:2).

Po tym spotkaniu Alvarez został zwolniony z funkcji selekcjonera, którą początkowo pełnił od 2014 roku. Alvarez pracował z kadrą także podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, na których zajął czwarte miejsce. Po igrzyskach zdecydowano się na zmianę trenera, ale Oswaldo Vadao Alvarez wrócił do pracy w 2017 roku.

Trenera w mediach społecznościowych pożegnała jedna z najlepszych piłkarek na świecie, Marta. "Jestem bardzo dumna ze wszystkich wspólnych wspaniałych chwil" - napisała zawodniczka reprezentacji Brazylii.

Czytaj także:
Bundesliga. Borussia - Bayern. Dobra sytuacja mistrzów Niemiec. Bayern bez zmian
Wiemy, jak będzie wyglądać organizacja meczów po wznowieniu rozgrywek w Polsce. Stadiony zmienią się nie do poznania

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL