Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Riccardo Orsolini celebruje zdobycie gola Getty Images / Mario Carlini / Iguana Press / Na zdjęciu: Riccardo Orsolini celebruje zdobycie gola

Serie A: problemy z powrotem na boiska. Bologna może zostać odesłana na kwarantannę

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Czy włoska liga dokończy sezon? Podobnie jak w Niemczech, Anglii, Hiszpanii czy Polsce powstały procedury, aby do tego doprowadzić. Tylko, że pojawił się poważny kłopot.

Włochy to jeden z bardziej poturbowanych przez epidemię koronawirusa krajów nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. 230 tysięcy zakażonych i 33 tysiące zgonów - to dramatyczne statystyki. 

Mieszkańcy półwyspu Apenińskiego mogą jednak odetchnąć z ulgą. Wszelkie dane mówią, że sytuacja jest opanowana, a gospodarka i normy społeczne zostają powoli odmrażane. Sport też. Piłkarze Serie A mają wrócić do sezonu już 13 lub 20 czerwca (TUTAJ więcej szczegółów >>). Potwierdził to włoski minister sportu - Vincenzo Spadafora.

Niektóre kluby już trenują, przygotowują się do wznowienia rozgrywek, ale... Pojawił się problem. Jeden z członków sztabu technicznego Bologni jest najprawdopodobniej zakażony. Taką informację przekazał oficjalnie sam klub.

ZOBACZ WIDEO: #dziejsięwsporcie: co za przyjęcie piłki przez młodego Ukraińca! Nagranie podbija internet

- Najnowsza seria testów ujawniła jeden przypadek zakażenia, u osoby ze sztabu technicznego - można przeczytać w specjalnym oświadczeniu. - W oczekiwaniu na ostateczny wynik, zespół będzie trenował indywidualnie i bez korzystania ze wspólnych pomieszczeń na stadionie.

Co w sytuacji, gdy wynik się potwierdzi? Jeżeli okaże się, że w klubie jest koronawirus? Zgodnie z protokołem przygotowanym przez władze ligi i ministerstwo zdrowia, cały zespół musi przerwać treningi i zostanie wysłany na kwarantannę.

Co wtedy z rozpoczęciem rozgrywek? Przecież mają ruszyć już za dwa lub trzy tygodnie.

Czytaj więcej: Cristiano Ronaldo zaskoczył kibiców nową fryzurą. Piłkarz powrócił do starego stylu >>

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy uda się wznowić rozgrywki Serie A?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL