Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Fulham Londyn Getty Images / Alex Morton / Na zdjęciu: piłkarze Fulham Londyn

Anglia. Dwóch piłkarzy Fulham FC zakażonych koronawirusem

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Po przeprowadzeniu badań u dwóch piłkarzy walczącego o awans do Premier League Fulham FC wykryto koronawirusa. To kolejne przypadki zakażenia w angielskich klubach piłkarskich.

Wciąż nie wiadomo, kiedy do gry wrócą piłkarze w Anglii. Póki co przeprowadzono badania u zawodników 71 klubów. Piłkarze mają za sobą obowiązkową izolację. Drużyny wznowiły też treningi. Jednak plany władz angielskiego futbolu skomplikowało wykrycie kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem.

Zajmujący trzecie miejsce w tabeli The Championship klub Fulham FC ogłosił, że dwóch jego zawodników miało pozytywny wynik badania. W ostatniej turze testów wykryto łącznie jedynie trzy przypadki zakażenia. Nazwisk zawodników nie ujawniono.

W kolejnych turach wykonano łącznie 2752 testy i wykryto 12 pozytywnych przypadków. Kluby zrzeszone w organizacji EFL debatują nad tym, czy i kiedy wrócić do gry. Mowa o rozgrywkach The Championship, League One i League Two.

Zdania działaczy są podzielone. Część z nich chce wznowienia rozgrywek ligowych, a część optuje za tym, by zakończyć sezon na obecnym etapie. Decyzje mają zapaść w ciągu najbliższych dni.

Czytaj także:
Marcin Bułka miał wypadek. Rozbił auto warte ponad milion złotych
PKO Ekstraklasa. Ośrodek Legii Warszawa w Książenicach to skok do świata lepszego futbolu

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Czy mecze piłkarskie są bezpieczne? Specjalista nie ma wątpliwości. "Duńskie badania to potwierdzają"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL