Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Manchesteru City Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City

Premier League. Sześć tygodni na dokończenie rozgrywek. Trenerzy poznali plan

Michał Fabian
Michał Fabian
Jeśli "Projekt restart" wejdzie w życie, drużyny mają wznowić rywalizację w Premier League w weekend 20-21 czerwca. Na dokończenie sezonu kluby otrzymają sześć tygodni.

W Niemczech rozegrano już trzy kolejki Bundesligi. W Anglii nadal nie zapadła decyzja, czy sezon Premier League (przerwany 13 marca, po wybuchu pandemii koronawirusa) zostanie dokończony. Są jednak optymistyczne sygnały.

Kluby zgodziły się na tzw. drugą fazę "Projektu restart", czyli na treningi z kontaktem fizycznym (więcej TUTAJ>>). Przypomnijmy, że od 19 maja zajęcia w drużynach Premier League odbywają się w małych grupach.

Trwają także prace nad ustaleniem terminarza pozostałej części sezonu. "Trenerzy klubów Premier League zostali poinformowani, że czas na dokończenie rozgrywek to sześć tygodni" - czytamy w "Daily Mail".

Większość zespołów ma do rozegrania 9 spotkań. Wyjątek stanowią: Manchester City, Sheffield United, Arsenal i Aston Villa, którym pozostało 10 meczów.

Dziennikarze "The Times" podali datę 20-21 czerwca jako potencjalny termin wznowienia rywalizacji. Gdyby tak się stało, drużyny grałyby przez sześć tygodni, kończąc zmagania w weekend 1-2 sierpnia. Następnie - 8 sierpnia - miałby się odbyć finał Pucharu Anglii.

W angielskich klubach trwają testy na obecność koronawirusa. W trzeciej turze zbadano 1008 osób, cztery wyniki (z trzech klubów) były pozytywne (więcej TUTAJ>>).

Czytaj także: Premier League. Dean Smith przeżywa rodzinną tragedię. Ojciec trenera Aston Villi zmarł na COVID-19

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Adrian Mierzejewski pokazał swój treningZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL