Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Nowa murawa w Gdańsku Materiały prasowe / Stadion Energa Gdańsk / Na zdjęciu: Nowa murawa w Gdańsku

PKO Ekstraklasa. Lechia - Arka. Derby Trójmiasta na nowej murawie

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Operator Stadionu Energa Gdańsk wykorzystał przerwę, która była spowodowana koronawirusem. Wymieniono murawę hybrydową na nową. Na takiej nawierzchni jako pierwsi będą biegali piłkarze Lechii Gdańsk i Arki Gdynia podczas derbów Trójmiasta.

Na Stadionie Energa Gdańsk po raz pierwszy murawa hybrydowa została zamontowana cztery lata temu. Jest to nowoczesne rozwiązanie i stadion w Gdańsku jako pierwszy w Polsce został zaopatrzony w tego typu murawę. Jest to połączenie naturalnej trawy ze sztuczną i nawierzchnią stała się znacznie bardziej odporna na eksploatację.

Położona w ostatnich tygodniach nowa murawa hybrydowa, to w założeniach murawa jeszcze nowszej generacji. Firma Trawnik Producent wypełniło ją innymi komponentami oraz włóknami nowej technologii, które sprawiają że jest ona bardziej elastyczna i mniej podatna na zagęszczanie.

- Prace na Stadionie były realizowane etapami. Objęły one teren boiska o powierzchni prawie 8 000 metrów kwadratowych. Po zdjęciu poprzedniej nawierzchni wymieniono także warstwę wegetacyjną oraz zmodernizowano system zraszania. Ostatnim etapem było rozwinięcie rolek nowej murawy i i przystąpienie do prac pielęgnacyjnych - przekazała Marta Szymczak, rzecznik prasowy Stadionu Energa Gdańsk.
Pierwszy mecz na nowej murawie już w niedzielę o godzinie 17:30. Siódma w tabeli Lechia Gdańsk podejmie lokalnego rywala, piętnastą Arkę Gdynia.

Czytaj także:
Maciej Bartoszek ma wątpliwości w sprawie wznowienia ligi
Bogusław Kaczmarek barwnie o pozostaniu Jerzego Brzęczka na stanowisku

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Czy mecze piłkarskie są bezpieczne? Specjalista nie ma wątpliwości. "Duńskie badania to potwierdzają"

Czy Stadion Energa Gdańsk to najładniejszy tego typu obiekt w Polsce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL