Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Janne Andersson Getty Images / Nils Petter Nilsson / Na zdjęciu: Janne Andersson

Euro 2020. Janne Andersson przedłużył kontrakt. Selekcjoner poprowadzi Szwecję w meczu z Polską

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Szwedzi stawiają na sprawdzone rozwiązanie. Janne Andersson podpisał z federacją kontrakt do 2024 roku. Drużyna ze Skandynawii będzie przeciwnikiem reprezentacji Polski w fazie grupowej mistrzostw Europy.

W 2016 roku Janne Andersson zastąpił na stanowisku selekcjonera Erika Hamrena, który pracował z zespołem narodowym przez siedem lat. Pierwszym jego sukcesem był powrót reprezentacji Szwecji do mistrzostw świata po 12 latach nieobecności. W drodze na mundial w 2018 roku drużyna ze Skandynawii wygrała baraż z Włochami. Na rosyjskich boiskach mało efektowna, ale konsekwentna ekipa Anderssona awansowała do ćwierćfinału. W nim przegrała 0:2 z Anglią.

Kolejnym dużym turniejem piłkarskim z udziałem reprezentacji Szwecji będzie Euro 2020. Z powodu epidemii turniej zostanie rozegrany dopiero w przyszłym roku. Drużyna spod znaku Trzech Koron była w eliminacjach gorsza od Hiszpanii, ale wyprzedziła Norwegię, Rumunię, Wyspy Owcze oraz Maltę.

W fazie grupowej Euro 2020 przeciwnikami Szwedów będą Hiszpania, Polska, a także drużyna wyłoniona poprzez baraże. W nich będą rywalizować Bośnia i Hercegowina, Irlandia Północna, Słowacja oraz Irlandia.

Janne Andersson ma 57 lat. Zanim został mianowany selekcjonerem, pracował w klubach w ojczyźnie. Podpisana umowa wiąże go z zespołem narodowym do czerwca 2024 roku. - Zwykle mówię, że mam najlepszą pracę na świecie i naprawdę tak myślę. Kiedy zaczęliśmy rozmawiać o przedłużeniu współpracy, nie miałem wątpliwości - mówi Andersson.

Selekcjoner ma szansę na mocy obecnego kontraktu pojechać ze Szwedami na cztery duże imprezy piłkarskie. - Sukcesy, które osiągnęliśmy z Janne i jego współpracownikami, mówią same za siebie - komentuje Hakan Sjostrand, sekretarz generalny szwedzkiej federacji piłkarskiej.

Czytaj także: Jan Tomaszewski krytykuje nową umowę dla Jerzego Brzęczka. "To się skończy taką samą klapą jak na mundialu w Rosji"

Czytaj także: Kluby oparte na tradycyjnych wartościach najlepiej przejdą przez pandemię

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Czy mecze piłkarskie są bezpieczne? Specjalista nie ma wątpliwości. "Duńskie badania to potwierdzają"

Czy Szwecja wygra mecz z Polską na Euro 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • Marcin Derbowski Zgłoś
  Odwołać to euro po co ga na siłę rozgrywać? Raz, że pomysł chory w tyłu państwach w dobie pandemii to jakiś absurd. Dwa euro bez jakiegokolwiek klimatu. Trzy termin na siłę. Cztery
  Czytaj całość
  liczba drużyn jak w eliminacjach, więc i poziom żaden. Prawdziwe euro po fazie grupowej. Należy po prostu odwołać i tyle.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL