Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze West Ham United Getty Images / Warren Little / Na zdjęciu: piłkarze West Ham United

Premier League. Drużyny potrzebują 15 zdrowych piłkarzy. To warunek do kontynuowania gry

Dawid Borek
Dawid Borek
Premier League dostała zielone światło na wznowienie rozgrywek. Jednocześnie opracowano scenariusze na wypadek, gdyby w trakcie zmagań doszło do nowych zakażeń koronawirusem.

W czwartek doszło do spotkania z udziałem przedstawicieli wszystkich 20 klubów biorących udział w Premier League. Ustalono, że rozgrywki zostaną wznowione 17 czerwca.

W trakcie spotkania dyskutowano nie tylko na temat odwieszenia ligi. Równie ważne było opracowanie scenariuszy działania w przypadkach, gdyby w lidze doszło do nowych zakażeń.

- Długo rozmawialiśmy na temat zarządzania drużyną i tego, ilu zdrowych piłkarzy potrzebują drużyny, by móc grać. Istnieją bowiem oczywiste obawy dotyczące tego, co stałoby się z zespołem, w którym wielu graczy zachoruje na koronawirusa i będzie potrzebowało izolacji - mówi Karren Brady, szefowa West Ham United.

- Tak długo, jak drużyna będzie miała 15 zdrowych zawodników z 25 zgłoszonych do ligi, w tym jednego bramkarza, będzie uważana za zdolną do kontynuacji zmagań - tłumaczy Brady.

Pierwszym spotkaniem po ponad trzymiesięcznej przerwie ma być zaległy pojedynek Arsenalu z Manchesterem City. Liga ma zostać zakończona w weekend 25-26 lipca. Na 1 sierpnia wyznaczono z kolei datę finału Pucharu Anglii.

Zobacz też:
Premier League. N'Golo Kante pozwany. Były menedżer domaga się blisko 4 milionów euro
Premier League. Kibice Arsenalu chcą powrotu Arsene'a Wengera. Nie chodzi o stanowisko menedżera

ZOBACZ WIDEO: Krzysztof Simon nie wierzy w reżim sanitarny na stadionach. "Życzę powodzenia temu, kto będzie miał nad tym zapanować"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL