Najnowsze Wyniki/Kalendarz
stadion Karpat Lwów Getty Images / Yuriy Dyachyshyn/EuroFootball / Na zdjęciu: stadion Karpat Lwów

Problemy w lidze ukraińskiej. Mecz odwołany z powodu zakażenia jednej z drużyn

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Liga ukraińska, podobnie jak polska PKO Ekstraklasa wznowiła rozgrywki w ten weekend. Jedno ze spotkań musiało zostać jednak przełożone z powodu pozytywnych wyników testów na koronawirusa.

Jak informuje portal "AP News", bliżej nieokreślona liczba piłkarzy oraz członków sztabu szkoleniowego Karpat Lwów, ostatniej drużyny ukraińskiej Premier Ligi otrzymała pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa. 

W związku z powyższym, zaplanowany na sobotę mecz z Mariupolem został odwołany. 

Zgodnie z doniesieniami, wszyscy zakażeni przechodzą chorobę bezobjawowo i aktualnie przebywają w kwarantannie. Na poniedziałek zaplanowano natomiast dalsze testy. 

Po 23 rozegranych kolejkach liderem na Ukrainie jest Szachtar Donieck, który o 13 punktów wyprzedza Zorię Ługańsk, Dynamo Kijów oraz Desnę Czernichów. Zgodnie z rankingiem UEFA, liga ukraińska jest aktualnie drugą najsilniejszą ligą w Europie, w której wznowiono rozgrywki. Ustępuje jedynie Bundeslidze. 

Czytaj także:
Łukasz Gikiewicz chce bić się z Marcinem Najmanem. "Przyjmuję wyzwanie"
Premier League. Drużyny potrzebują 15 zdrowych piłkarzy. To warunek do kontynuowania gry

ZOBACZ WIDEO: Znany specjalista ostro o powrocie kibiców na stadiony. "Może nas czekać ogromny wzrost zachorowań"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL