Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Leroy Sane Getty Images / Tom Flathers/Manchester City FC / Na zdjęciu: Leroy Sane

Dobre informacje z Premier League. Brak pozytywnych wyników kolejnej rundy testów

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Wielkimi krokami zbliża się wznowienie rozgrywek w Premier League. Jedną z kluczowych kwestii dotyczących ewentualnego restartu, jest oczywiście zdrowie piłkarzy. Ku uciesze fanów, najnowsze testy nie wykazały wśród nich żadnych zakażeń.

Ostatnia, czwarta runda testów na obecność koronawirusa przeprowadzona wśród członków klubów Premier League obejmowała 1130 osób. Dobre informację są takie, że żadne z badań nie dało wyniku pozytywnego. 

"Premier League może potwierdzić, że w czwartek 28 maja i piątek 29 maja 1130 zawodników i pracowników klubów zostało przetestowanych pod kątem COVID-19. Spośród nich żaden nie  miał pozytywnego wyniku" - poinformowały władze ligi w oficjalnym oświadczeniu. 

Ta wiadomość czyni jeszcze bardziej prawdopodobnym start ligi, który zaplanowano na 17 czerwca. Wcześniej rząd Wielkiej Brytanii zezwolił, by od 1 czerwca na terenie kraju odbywały się wydarzenia sportowe. 

ZOBACZ WIDEO: Krzysztof Simon nie wierzy w reżim sanitarny na stadionach. "Życzę powodzenia temu, kto będzie miał nad tym zapanować"


Wcześniejsze testy wykazały natomiast zakażenie u 12 osób. Władze ligi nie chcą jednak ujawniać, o kogo dokładnie chodziło. 

Gorzej wygląda natomiast sytuacja jeżeli chodzi o badania przeprowadzone w The Championship. Spośród zawodników drugiej klasy rozgrywkowej u 10 osób wykryto obecność wirusa. Choć tutaj również dane zakażonych nie zostały podane do publicznej informacji, to wiadomo, że jednym z nich jest członek personelu Cardiff City.

Czytaj także:
Bundesliga. Genialny start Hansiego Flicka. Przebił nawet Guardiolę
Bundesliga. Niemieckie media po meczu w Monachium. "Piorunujący Bayern sprał Fortunę Duesseldorf"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL