Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał Probierz podczas meczu Cracovia - Jagiellonia PAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: Michał Probierz podczas meczu Cracovia - Jagiellonia

PKO Ekstraklasa. Cracovia - Jagiellonia. Dwuznaczna wypowiedź Michała Probierza. "Czeka mnie długa rozmowa z profesorem"

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Cracovia doznała piątej ligowej porażki z rzędu, a po meczu z Jagiellonią Białystok (0:1) trener Michał Probierz dał do zrozumienia, że zastanawia się nad swoją przyszłością przy Kałuży 1. - Muszę porozmawiać z profesorem Filipiakiem - przyznał.

- Przegraliśmy piąty mecz z rzędu. Tak patrzę na to z boku i się zastanawiam, czy ja jestem jeszcze w stanie czegoś nauczyć tych zawodników i ich zmotywować. Będę rozmawiał na ten temat z profesorem Filipiakiem, bo nie tak sobie te mecze wyobrażałem - stwierdził Michał Probierz.

Dopytany przez nas, czy ma na myśli dymisję, odpowiedział: - Jestem trenerem, który zawsze walczy, a profesor dwa razy wsparł mnie w trudnych momentach. Ale zastanawiam się, czy mogę tych zawodników czegoś nauczyć i ostatnio widzę, że jest coraz trudniej. Mogę tylko przeprosić kibiców, że rozdmuchaliśmy nasze nadzieje na walkę o mistrzostwo. Na pewno przeprowadzę dziś z profesorem dłuższą rozmowę.

Michał Probierz prowadzi Cracovię od czerwca 2017 roku. Jego kadencja przy Kałuży 1 jest najdłuższą, odkąd właścicielem klubu jest Janusz Filipiak. Wsparcia, o którym szkoleniowiec wspomniał, Filipiak udzielił mu na początku sezonów 2017/18 i 2018/19, kiedy Cracovia wystartowała poniżej oczekiwań. Po tym drugim kryzysie Filipiak nawet wzmocnił pozycję Probierza, mianując do wiceprezesem klubu - to sytuacja bez precedensu w polskiej piłce. Więcej TUTAJ.

W obu przypadkach Probierz odwdzięczył się przełożonemu za zaufanie, bo po odbiciu od dna jego zespół tylko szedł w górę. Pierwszy sezon Pasy zakończyły na 9. miejscu, a w drugim finiszowały jako czwarte i awansowały do Ligi Europy. W bieżących rozgrywkach Cracovia długo liczyła się w walce o mistrzostwo. Po rundzie jesiennej (najlepszej w historii klubu) była druga i miała tylko punkt straty do Legii Warszawa.

Krakowianie udanie, bo dwoma zwycięstwami, zaczęli też rundę wiosenną, ale potem przegrali pięć kolejnych meczów i spadli najpierw na trzecie, a teraz na czwarte miejsce. Ich strata do Legii wynosi już 12 punktów. O mistrzostwie przy Kałuży 1 mogą zapomnieć, a czarna seria porażek skomplikowała Cracovii awans do rozgrywek UEFA.

Probierz to najbardziej doświadczony z pracujących dziś w Ekstraklasie trenerów. Widzew Łódź, Polonię Bytom, Jagiellonię Białystok (dwukrotnie), Łódzki Klub Sportowy, Wisłę Kraków, GKS Bełchatów, Lechię Gdańsk i Cracovię poprowadził w najwyższej lidze już 414 razy - to piąty wynik w historii Ekstraklasy.

ZOBACZ WIDEO: Zrobimy sobie w Polsce "drugie Bergamo"? "We Włoszech wszystko zaczęło się od meczu piłki nożnej!"

Czy Michał Probierz powinien nadal prowadzić Cracovię?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL