Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ireneusz Mamrot Materiały prasowe / Michał Puszczewicz, arka.gdynia.pl / Na zdjęciu: Ireneusz Mamrot

PKO Ekstraklasa. Lechia - Arka. Ireneusz Mamrot: Nie zasłużyliśmy na porażkę

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Już kilka razy Arka była bliska pokonania Lechii w PKO Ekstraklasie, jednak tym razem zamiast trzech punktów, gdynianie wyjechali z niczym. - Nie zasłużyliśmy na porażkę, ale w piłce liczy się to, co jest w siatce - stwierdził Ireneusz Mamrot.

Arka Gdynia dwukrotnie w Gdańsku wychodziła na prowadzenie. Końcówka spotkania zadecydowała jednak o porażce z Lechią 3:4. - Mecz miał wielką dramaturgię, a my na pewno wyjeżdżamy z Gdańska bardzo rozczarowani i niezadowoleni. Prowadząc kilka minut przed końcem 3:2, daliśmy sobie wydrzeć to zwycięstwo. Szkoda tej bramki na 3:3, bo mogliśmy się lepiej ustawić. - powiedział Ireneusz Mamrot.

- To był moment, w którym powinniśmy dłużej utrzymać wynik, a wtedy przeciwnikowi na pewno trudniej by się grało. Lechia jednak szybko wyrównała i potem ten mecz do końca była otwarty - podkreślił trener, który właśnie w Gdańsku debiutował na ławce Arki.

Arka mogła jeszcze zremisować 4:4. - Szkoda, bo w tej ostatniej akcji mieliśmy piłkę na nodze, nie udało się jej wybić. W mojej ocenie to była kontrowersyjna sytuacja z rzutem karnym, ale tak jak mówiłem, można było szybciej tę akcję zneutralizować. Później mieliśmy jeszcze swoją sytuację, w której świetnie obronił Dusan Kuciak i przeniósł uderzenie na poprzeczkę. Nie zasłużyliśmy na porażkę, ale w piłce liczy się to, co jest w siatce - przyznał wprost Mamrot.

Gdynianom zdecydowanie zabrakło koncentracji. - Zwłaszcza bramka na 3:3 była przełomowym momentem. Mogliśmy wywieźć z Gdańska zwycięstwo, a wracamy z niczym. Nie brakowało nam zaangażowania, ale zabrakło boiskowego cwaniactwa, utrzymania się przy piłce i wybicia przeciwnika z rytmu. Dlatego, tak jak mówiłem na początku, jesteśmy z tego powodu bardzo niezadowoleni - podsumował.

Czytaj także:
Lechia pokonała Arkę 4:3 w derbach Trójmiasta
Zobacz tabelę PKO Ekstraklasy

ZOBACZ WIDEO: Znany specjalista ostro o powrocie kibiców na stadiony. "Może nas czekać ogromny wzrost zachorowań"

Czy Arka Ireneusza Mamrota utrzyma się w PKO Ekstraklasie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL