Najnowsze Wyniki/Kalendarz
kibic na trybunach podczas meczu w Rosji Getty Images / Mike Kireev / Na zdjęciu: kibic na trybunach podczas meczu w Rosji

Premier Liga. Kibice wejdą na rosyjskie stadiony. Maseczki i rękawiczki obowiązkowe

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Kibice zasiądą na trybunach podczas meczów piłki nożnej w Rosji, ale wyłącznie w maskach i rękawiczkach. Co istotne, fani będą mogli zająć jedynie 10 procent pojemności trybun.

Rosyjski minister sportu poinformował, że kibice będą mogli uczęszczać zarówno na mecze najwyższej rosyjskiej klasy rozgrywkowej, jak i Pucharu Rosji. Oczywiście nie zabraknie obostrzeń. Przede wszystkim trybuny będą mogły być wypełniane tylko w 10 procentach.

- Już podczas wejścia na stadion trzeba będzie wdrożyć wszystkie środki bezpieczeństwa. Kibice będą mogli zasiąść na trybunach wyłącznie w maskach i rękawiczkach. Niestety, jest to konieczny wymóg w tym okresie - powiedział Oleg Matytsin, cytowany przez russian.rt.com.

Szef rosyjskiego resortu sportu podkreślił również, że nie są to jedynie wytyczne, które będą obowiązywać po wznowieniu piłkarskiej rywalizacji.

- Na stadionie nie będzie można niczego jeść. Możliwe będzie jedynie picie wody. Ten okres pozwoli nam zademonstrować, jak bezpiecznie organizować zawody - dodał Matytsin. 

Mistrzostwa Rosji zostały zawieszone po 22. kolejkach z powodu pandemii koronawirusa. Rywalizacja ma być wznowiona 21 czerwca, a do restartu zmagań w ramach Pucharu Rosji prawdopodobnie dojdzie 24 czerwca.

Czytaj także:
- V etap odmrażania sportu. Co można robić od 1 czerwca?

- Premier League jest ewenementem. Kluby otrzymały zgodę na sparingi 

ZOBACZ WIDEO: Zrobimy sobie w Polsce "drugie Bergamo"? "We Włoszech wszystko zaczęło się od meczu piłki nożnej!"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (1):

 • yes Zgłoś
  Czytam w artykule, że rosyjski minister mówi o maskach. W tytule są maseczki, kojarzące się z dbaniem pań o swoje buzie - kiedyś kojarzono je z plasterkami ogórka na policzkach i
  Czytaj całość
  powiekach. To pisanie o maseczkach ma być takim radosnym wtrąceniem w czasie koronawirusa. W radiu mówią: piątek, piąteczek, piątunio - pewnie dlatego niektórzy używają odpowiednio maska, maseczka, maseczkunia. Można i tak ;)

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL