Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Joseph Blatter Getty Images / Philipp Schmidli / Na zdjęciu: Joseph Blatter

Blatter ostro zaatakował Infantino. "Chce zmienić piłkę nożną w maszynę do wielkich pieniędzy"

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Sepp Blatter ostro zaatakował Gianniego Infantino. Twierdzi, że jego następca na stanowisku przewodniczącego Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) chce zmienić piłkę nożną w maszynę do robienia wielkich pieniędzy.

- Gianni Infantino chce zmienić piłkę nożną w maszynę do wielkich pieniędzy. Chce, by wszystko było większe. Powiększa mundial, bo zamierza zarobić trzy razy więcej pieniędzy. Powiększa też Klubowe Mistrzostwa Świata czy mistrzostwa świata kobiet - stwierdził w trakcie rozmowy ze szwajcarską agencją prasową Keystone-ATS były prezydent FIFA Sepp Blatter.

Poprzednik Gianniego Infantino ocenił również, że jego następca jest zapatrzony w siebie.

- Stał się megalomanem. W swojej arogancji nie rozmawia już z szefami federacji, ale z głowami państw - powiedział Blatter.

Przypomnijmy, że Blatter stał na czele FIFA od 1998 roku. Z pełnienia funkcji przewodniczącego tej organizacji zrezygnował 2 czerwca 2015 roku. Jednocześnie postanowił, że odejdzie dopiero w lutym następnego roku. 21 grudnia 2015 r. został zawieszony przez FIFA za korupcję.

Infantino został prezydentem Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej w dniu 26 lutego 2016 roku. Wcześniej - w lata 2006-2016 - pełnił rolę sekretarza generalnego Unii Europejskich Związków Piłkarskich.

Czytaj także:
- Kibice wejdą na rosyjskie stadiony. Maseczki i rękawiczki obowiązkowe

- IV etap odmrażania sportu. Co można robić od 1 czerwca? 

ZOBACZ WIDEO: Zrobimy sobie w Polsce "drugie Bergamo"? "We Włoszech wszystko zaczęło się od meczu piłki nożnej!"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL