Najnowsze Wyniki/Kalendarz
kibice AC Milan Getty Images / Getty Images / Na zdjęciu: kibice AC Milan

Serie A. Koordynator lekarzy chce, aby kibice zostali wpuszczeni na trybuny

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Dr Gianni Nanni, który jest koordynatorem medyków w Serie A, jest zdania, że liga powinna zostać wznowiona z udziałem publiczności.

2 czerwca podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, Sandra Zampa, zapowiedziała, że będzie starać się, aby Serie A wznowiła rozgrywki z udziałem kibiców na trybunach. 

Nanni popiera zdanie Zampy i twierdzi, że stadiony powinny zostać otwarte dla kibiców jak inne miejsca publiczne w kraju. - Skoro możemy iść do kina, to można też wracać na stadiony - powiedział boloński medyk w rozmowie z "Corriere dello Sport". 

Koordynator lekarzy sportowych Serie A twierdzi, że nadal trzeba jednak zachować wszystkie środki ostrożności, aby dokończenie obecnego sezonu było możliwe. - Ryzyko zawieszenia rozgrywek jest nadal obecne, ponieważ w przypadku pozytywnego wyniku zakażona osoba zostaje wysłana do izolacji, a zespół zostaje wycofany na 15 dni. Ponieważ mecze będą rozgrywane co 3 dni, aż pięć gier może się nie obyć w takim przypadku - to matematyka - wyznał. 

- Biorąc jednak pod uwagę, że teatry otwierają się ponownie, nie rozumiem, dlaczego nie powinny również stopniowo otwierać się stadiony. Trzeba to robić krok po kroku - dodał Gianni Nanni. 

Serie A wznowi grę 20 czerwca. W pierwszej kolejności odbędą się zaległe mecze 25. kolejki. W ciągu dwóch dni zostaną rozegrane cztery spotkania.

Zobacz także:
Transfery. Media: Bayern przegra walkę o Havertza? Są chętni na jego zakup
Serie A. Problemy Arkadiusza Milika. Zacznie na ławce rezerwowych

ZOBACZ WIDEO: Zrobimy sobie w Polsce "drugie Bergamo"? "We Włoszech wszystko zaczęło się od meczu piłki nożnej!"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL