Najnowsze Wyniki/Kalendarz
protest po śmierci George'a Floyda PAP/EPA / Na zdjęciu: protest po śmierci George'a Floyda

Afera w USA. Żona Aleksandra Kataia atakuje protestujących po śmierci George'a Floyda

Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
Piłkarz Los Angeles Galaxy, Aleksandar Katai, musiał tłumaczyć się z wpisów żony. Zdaniem mediów, Tea Katai nazwała na Instagramie protestujących "obrzydliwym bydłem" i życzyła im śmierci.

"Independent" informuje o zachowaniu żony Aleksandara Kataia. Serbski pomocnik występuje w MLS w zespole Los Angeles Galaxy. Naraził się swoim pracodawcom, kiedy jego małżonka - Tea - zamieściła na portalu społecznościowym wpisy o protestujących, którzy wyszli na ulice po śmierci George'a Floyda. Czarnoskóry mężczyzna zginął po policyjnej interwencji na ulicy. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ >>.

Żona piłkarza miała wzywać - tak twierdzi "Independent", bo wpisy zostały skasowane - do zabicia protestujących. Tea Katai miała również, w języku serbskim, nazwać ich "obrzydliwym bydłem".

Działacze klubu z MLS przekazali mediom, że spotkają się ze swoim piłkarzem, aby przeanalizować kolejne kroki. "LA Galaxy potępia posty w mediach społecznościowych i poprosiło o ich usunięcie. Klub sprzeciwia się rasistowskim zachowaniom i działaniom sugerującym przemoc lub poniżenie innych ze względów rasowych" - czytamy w komunikacie.

Piłkarz Galaxy, Aleksandar Katai, odciął się od wpisów żony. "Nie podzielam tych poglądów i nie toleruję ich w mojej rodzinie. Potępiam białą supremację, rasizm i przemoc wobec czarnoskórych obywateli. Wpisy mojej żony to błąd i biorę za nie pełną odpowiedzialność" - napisał na swoim koncie na Instagramie.

Dodał, że poparcie mieszkańców Los Angeles zajmie trochę czasu, jednak zobowiązał się do wyciągnięcia wniosków i dalszego popierania walki o równość. Katai występuje w Los Angeles Galaxy od 2019 roku. Wcześniej grał w Chicago Fire i klubach z Europy.

CZYTAJ TAKŻE George Floyd był jego przyjacielem. Poruszające słowa Stephena Jacksona

CZYTAJ TAKŻE Zaskakujący gest Floyda Mayweathera Jr. Pięściarz sfinansuje pogrzeb George'a Floyda

Komentarze (2):

 • speed01 Zgłoś
  Złożył samokrytykę, ale jak widać to nie pomogło, i tak "tolerancyjni antyrasiści" go zlinczują.
  • ggdd Zgłoś
   Jakie "poniżenie innych ze względów rasowych"? Obrzydliwe bydło jest obrzydliwym bydłem, jeśli zachowuje się jak obrzydliwe bydło. Jeśli nie zachowywaliby się jak obrzydliwe
   Czytaj całość
   bydło, to nie byliby obrzydliwym bydłem. Obrzydliwe bydło może być czarne, białe, czerwone czy żółte. Bo nie kolor decyduje o obrzydliwości.A ten Aleksandar Katai to jakiś przegryw i miękka faja - pewnie ma coś wspólnego z kozietulskim.

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL