Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Radomiaka Newspix / Rafal Rusek / PressFocus / Na zdjęciu: piłkarze Radomiaka

PKO Ekstraklasa. Radomiak chce grać na stadionie Legii Warszawa

Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
Piłkarze z Radomia mogą wywalczyć awans z I ligi, jednak pojawia się problem, bo nie mają gdzie grać. Pojechali więc negocjować do stolicy.

Jak podaje portal legia.net, jest opcja, że drużyna Radomiaka spotkania "u siebie" prawdopodobnie będzie rozgrywać w Warszawie. Stanie się tak, jeśli piłkarze z Radomia awansują z I ligi do PKO Ekstraklasy. Na razie zajmują czwarte miejsce, co daje im prawo gry w barażach.

O awansie mogą nie tylko decydować miejsca w tabeli. Komisja PZPN zajmująca się licencjami odrzuciła wnioski Stali Mielec (trzecie miejsce w I lidze) i właśnie Radomiakowi. Nie wiadomo, jaki sens będzie rozgrywać spotkania, jeśli drużyna z Radomia wie, że w PKO Ekstraklasie i tak nie będzie mogła zagrać. Doszły do tego kłopoty z dokumentami pozwalającymi stwierdzić, jak wygląda obecnie sytuacja finansowa klubu, a także prognoza na przyszłość.

Radomiak próbuje rozwiązać przynajmniej jedną kwestię - stadion. Ten w Radomiu nie spełnia warunków ekstraklasowych, więc działacze pojechali do Warszawy, aby porozumieć się z Legią. Radomiak chciałby rozgrywać mecze w roli gospodarze na stadionie przy Łazienkowskiej. Według legia.net, taka propozycja spotkała się z aprobatą i obie strony podpisały wstępne porozumienie.

CZYTAJ TAKŻE PKO Ekstraklasa. Zbigniew Boniek chce obniżki pensji na stałe. "Bardziej zatroszczyliśmy się o piłkarzy niż lekarzy"

CZYTAJ TAKŻE PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa z licencją mimo braku stadionu. Na klub nałożono sankcję za grę w Bełchatowie

ZOBACZ WIDEO: Znany specjalista ostro o powrocie kibiców na stadiony. "Może nas czekać ogromny wzrost zachorowań"

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL