Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dawid Kownacki (z lewej) Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Dawid Kownacki (z lewej)

Bundesliga. Trener Fortuny Duesseldorf chwali Dawida Kownackiego. Polak bliżej miejsca w kadrze

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Dawid Kownacki wznowił już treningi po kontuzji kolana, ale wciąż nie doczekał się tego, by wywalczyć miejsce w kadrze Fortuny Duesseldorf. Polaka za wykonaną pracę podczas zajęć pochwalił trener Uwe Roesler.

Polski napastnik został wyróżniony przez trenera w trakcie konferencji prasowej przed sobotnim spotkaniem z TSG 1899 Hoffenheim. Uwe Roesler chwalił pracę, jaką podczas treningów wykonuje Dawid Kownacki, który walczy o to, by znaleźć się w meczowej kadrze Fortuny Duesseldorf.

- W tym tygodniu mieliśmy czas na regenerację, a niektórzy mogli się pokazać, zwłaszcza ci, którzy wracają po kontuzjach jak Dawid Kownacki - powiedział Roesler w trakcie konferencji prasowej. Ta pochwała zrodziła pytanie o to, czy nasz napastnik jest już gotowy do gry. Polak musi się jednak uzbroić w cierpliwość.

- Tego nie powiedziałem, że będzie w kadrze. Chciałem go pochwalić. W ostatnich dwóch tygodniach Dawid naprawdę dobrze trenował. A kiedy ktoś naprawdę dobrze trenuje i pokazuje się przede mną, to być może w bliskiej przyszłości będzie w kadrze. Niczego jednak nie mogę obiecać - dodał Roesler.

ZOBACZ WIDEO: Krzysztof Simon nie wierzy w reżim sanitarny na stadionach. "Życzę powodzenia temu, kto będzie miał nad tym zapanować"


Kownacki doznał kontuzji kolana na początku lutego i miał już nie zagrać do końca obecnego sezonu. Jednak przerwa spowodowana pandemią koronawirusa działa na korzyść reprezentanta Polski, który ma szansę, by wrócić na boisko w obecnych rozgrywkach. Do ich zakończenia w Niemczech pozostało pięć kolejek.

Polak ma na swoim koncie 18 meczów w Bundeslidze, w których nie strzelił żadnej bramki. Dodajmy, że Kownacki to najdroższy piłkarz w historii Fortuny i póki co spisuje się w niej poniżej oczekiwań.

Mecz Fortuny z TSG 1899 Hoffenheim zaplanowany jest na sobotę 6 czerwca, a jego początek wyznaczono na godzinę 15:30.

Czytaj także:
Miliarder w Motorze Lublin. Zbigniew Jakubas zostanie udziałowcem klubu
Tomasz Kuszczak potwierdził zakończenie kariery. Ma już nowe zajęcie

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL