Najnowsze Wyniki/Kalendarz
dzieci grające w piłkę nożną Newspix / PIOTR KUCZA/FOTOPYK / Na zdjęciu: dzieci grające w piłkę nożną

Ponad 54 mln zł dla klubów sportowych! Ministerstwo Sportu rozstrzygnęło konkurs KLUB

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Znane są już wyniki corocznego programu KLUB, który realizuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Prawie 4900 klubów z całej Polski otrzymało dofinansowanie.

Ministerstwo Sportu i Turystyki od kilku lat realizuje program KLUB dla małych i średnich klubów sportowych. Wniosek może złożyć każdy, kto ma zarejestrowane stowarzyszenie od co najmniej 3 lat i prowadzi szkolenie dzieci i młodzieży.

W tym roku budżet był rekordowy, bo wynosił aż 55,5 mln zł. Kluby jednosekcyjne mogły wnioskować o 10 tys., a wielosekcyjne o 15 tys. zł. Pozyskane środki można przeznaczyć na wynagrodzenie dla trenerów, sprzęt sportowy lub organizację obozu szkoleniowego.

W piątek 5 czerwca MSiT ogłosiło wyniki konkursu. Dofinansowanie otrzymało blisko 4900 klubów sportowych. Łączna wartość złożonych wniosków to ponad 54 mln zł.

Resort wyjaśnia, że wszystkie kluby, które spełniły wymogi formalne, otrzymały dofinansowanie. Warto także przypomnieć, że w tym roku wprowadzono jedną zmianę z powodu pandemii koronawirusa. Kluby mogą przeznaczyć całą dotację na wynagrodzenie dla trenerów.

Rozstrzygnięto konkurs na budowę zadaszeń boisk piłkarskich. Gdzie powstaną? >>

Rekordowe 35 mln zł na wsparcie piłki nożnej dzieci i młodzieży >>

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: perfekcyjnie wykonał rzut wolny. Bramkarz bohaterem!

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL